Dobry stomatolog pokonuje strach

0
2633

Dentofobia znana bliżej jako paniczny strach przed stomatologiem, protetykiem czy ortodontą jest skuteczną blokadą powodującą, że pomimo bólu czy ubytków i innych defektów w obszarze uzębienia pacjenci nie pojawiają się w gabinecie lekarskim. Niestety, przez szereg lat ten problem był spychany na margines, a stomatolodzy w wielu opowieściach byli niesłusznie demonizowani. Współczesna świadomość dotycząca wpływu zdrowego uzębienia na ogólną kondycję organizmu i sferę komfortu psychicznego zaczyna odwracać ten niekorzystny trend. Wielkie znaczenie ogrywają tutaj sami stomatolodzy, którzy przełamują strach u swoich pacjentów i pokazują, że leczenie nie musi boleć i kojarzyć się z dużym dyskomfortem.

Dobry dentysta – zero strachu

Nowocześnie wyposażone gabinety to jeden z atutów pozwalających na przełamanie bariery strachu. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie stomatologii możemy sięgnąć po różne metody znieczulenia, które pozwalają na przeprowadzenie działań bez odczuwania bólu. Plusem najlepszych klinik tj. dentestetica z Krakowa jest pełne wyposażenie diagnostyczne, które zdecydowanie ułatwia lekarzowi podjęcie prawidłowego działania, a pacjentowi oszczędza nieprzyjemności związanych z postawieniem diagnozy. Do instrumentów diagnostycznych należą m.in RTG i tomografia komputerowa.

Zauważmy jednocześnie, że dentofobia nie znika po ujrzeniu przez przerażonego pacjenta pięknego gabinetu lekarskiego. Wprost przeciwnie, wymaga ona czasu i właściwego podejścia. W takich przypadkach, wysokiej klasy stomatolog wdraża terapię ekspozycyjną i desensytyzację. Terapia ekspozycyjna to celowy kontakt ze stomatologiem. Istotne, by tych wizyt nie unikać. Desensytyzacja ma na celu zwiększenie czasu wizyt i przekonanie pacjenta o ich skuteczności i bezbolesności. Tylko najlepsze kliniki – takie jak już wspomniana Dentestetica – stosują odpowiednie terapie, które – dodajmy – pozwalają leczyć pacjentów z dentofobią bez znieczulenia ogólnego. To wielki sukces mający bezpośrednie przełożenie na zdrowie i samopoczucie pacjentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]