Fibryna bogatopłytkowa – czym jest i jak działa?

0
1234

Medycyna stale się rozwija, a w obecnym XXI wieku, śmiało możemy powiedzieć, że jest ona na bardzo wysokim poziomie. Lekarze z całego świata stale opracowują nowe, innowacyjne metody leczenia, które nie tylko pomagają pacjentom wrócić do pełni zdrowia i sprawności fizycznej, ale także znacząco przyspieszają ten proces. Jednym z najnowszych odkryć medycyny w zakresie chirurgii kolana jest zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej. Ta nazwa nic Ci nie mówi? Nic straconego! Dowiedz się czym jest fibryna bogatopłytkowa, skąd się bierze i jak działa. Przekonaj się, że zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i życia oraz poznaj korzyści wynikające z takiego sposobu leczenia pacjentów po urazie kolana. Czytaj dalej! 

Czym jest fibryna bogatopłytkowa? 

Fibryna bogatopłytkowa (z ang. Injectable Platelet Rich Fibrin) jest krwiopochodnym materiałem autologicznym, pozyskiwanym z krwi własnej pacjenta, który przyspiesza proces tworzenia w organizmie pacjenta nowych naczyń krwionośnych i nowych komórek. Substancja ta wykazuje podobne właściwości do autologicznego osocza bogatopłytkowego. Obie te substancje, będące koncentratami płytkowymi zawierają szereg czynników, które są odpowiedzialne za dobroczynne procesy w ludzkim organizmie.

Dzięki zabiegom z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej, pacjenci po schorzeniach ortopedycznych i leczeniu operacyjnym szybciej dochodzą do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej. Fibryna bogatopłytkowa przyspiesza gojenie się ran i przyspiesza regenerację mięśni, ścięgien, więzadeł oraz tkanki chrzęstnej i kostnej. Zabieg z wykorzystaniem fibryny najlepiej sprawdzi się u pacjentów, którzy przebyli uraz kolana i wdrożyli niezbędne leczenie, a obecnie potrzebują szybko odzyskać pełną sprawność fizyczną. 

Przebieg zabiegu z fibryną bogatopłytkową 

Aby leczenie fibryną bogatopłytkową przyniosło satysfakcjonujące rezultaty, należy wykonać od 1 do 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni każdy. Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej trwa nie dłużej niż 50 minut. W tym czasie od pacjenta w pierwszej kolejności pobiera się jego własną krew. Następnie pacjent oczekuje na przygotowanie i koncentrację jego krwi w specjalnej wirówce laboratoryjnej. Gdy fibryna bogatopłytkowa jest już gotowa do zastosowania, następuje podanie jej pacjentowi w formie zastrzyku, bezpośrednio do miejsca dotkniętego chorobą. Cała procedura odbywa się pod kontrolą USG, dzięki czemu nie ma powodu do obaw o bezpieczeństwo. Zabieg odbywa się precyzyjnie i skutecznie. Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów zaleconych przez lekarza specjalistę wykwalifikowanego pod kątem chorób i urazów kolana, pacjent powinien zaobserwować znaczącą poprawę stanu zdrowia. 

Skorzystaj z innowacyjnego zabiegu z fibryną bogatopłytkową, który przeprowadza klinika Chirurgia Kolana: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-zachowawcze/fibryna-bogatoplytkowa-i-prf-keymed-in-vivo i ciesz się szybszym powrotem do zdrowia i pełnej sprawności fizycznej. Jeżeli jesteś po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, naprawach chrząstki stawowej, ekstruzji łąkotki bądź po naprawie ścięgien, fibryna bogatopłytkowa pomoże Ci osiągnąć najlepszy efekt leczenia. Nie musisz bać się tego zabiegu, ponieważ jest on praktycznie nieinwazyjny i w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia. Zaufaj nowoczesnej technologii leczenia z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej, która pomogła już setkom pacjentów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat urazów kolana i ich następstw oraz jeżeli chcesz poznać najnowocześniejsze metody leczenia urazów kolana, koniecznie zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Chirurgia Kolana w zakładce “dla pacjenta”. Dobrze być świadomym pacjentem i wiedzieć, jak dbać o własne zdrowie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]