Jak wybrać profesjonalne nakolanniki ochronne?

0
923
Jak wybrać profesjonalne nakolanniki ochronne?

Osoby wykonujące prace fizyczne wiedzą, jak ważny jest odpowiedni strój roboczy oraz akcesoria. Pracownicy budowlani, monterzy, ekipy wykończeniowe i wiele innych fachowców stale poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą im wykonywać pracę szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo. Jednym z niezwykle praktycznych rozwiązań jest stosowanie nakolanników ochronnych. Jak wybrać odpowiednie nakolanniki, jaka jest ich funkcja i komu je polecamy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym tekście.

Profesjonalne nakolanniki ochronne – gdzie ich szukać?

Nakolanniki robocze to akcesoria, których należy szukać przede wszystkim w sklepach z odzieżą BHP oraz w hurtowniach z tego rodzaju akcesoriami. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości produktach, które będziemy wykorzystywać codziennie w swojej pracy, to koniecznie należy wziąć pod uwagę te stworzone przez uznane i cieszące się renomą marki. Przykładem wysokiej jakości akcesoriów roboczych mogą być nakolanniki Toughbuilt na Baltic BHP.

Jeśli mamy problem z wyborem konkretnych nakolanników, to niektórzy producenci wychodzą nam naprzeciw, wskazując wprost, czy dane nakolanniki są przeznaczone np. dla brukarzy, czy spawaczy. Jest to znaczne ułatwienie, niemniej najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z dostępnymi rodzajami tego typu akcesoriów oraz ich charakterystyką.

Rodzaje nakolanników ochronnych

Nakolanniki ochronne różnicuje przede wszystkim materiał, z którego mogą być wykonane. W ofercie sklepów i hurtowni BHP znajdziemy:

nakolanniki piankowe – cieszą się sporą popularnością ze względu na niską cenę, jednak trzeba wziąć pod uwagę, że ich wytrzymałość również jest niska. Ten rodzaj sprawdzi się w przypadku osób, które sporadycznie wykonują pracę w pozycji klęczącej i w związku z tym nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań.

nakolanniki gumowe – ich zaletą jest to, że nie odkształcają się nawet w przypadku długiego użytkowania, dlatego też często wykorzystują je brukarze. Z drugiej strony są sztywne i mogą krępować ruchy lub wydawać się niewygodne.

nakolanniki żelowe – wybór tego rodzaju nakolanników to zakup, który wystarczy na długie lata. Nie odkształcają się i znacznie zwiększają komfort podczas pracy na klęcząco, ich wadą jest niski poziom ochrony przed uderzeniami.

nakolanniki skórzane – to również popularne nakolanniki brukarskie, zapewniają wysoki poziom ochrony przed otarciami.

nakolanniki plastikowe – warto je wybrać, jeśli głównym ich zadaniem ma być ochrona przed uderzeniami, jednak nie nadają się specjalnie do pracy w pozycji klęczącej.

Co brać pod uwagę kupując nakolanniki robocze?

Największe znaczenie ma oczywiście czas pracy wykonywanej w pozycji klęczącej, a także to, jak często musimy wstawać i klękać. W przypadku pracowników, którzy muszą często się przemieszczać, nakolanniki gumowe, które są sztywne i mogą krępować ruchy, na pewno się nie sprawdzą. Jeśli jednak naprawdę dużo czasu spędzamy klęcząc, to najważniejsze będzie to, by nakolanniki były miękkie i wygodne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]