Akcesoria, które odmienią wystrój mieszkania

0
1442
mieszkanie
fot. pexels.com

Każde mieszkanie i dom ma stałe elementy, których nie zmieniamy tak często, np. meble czy kolor ścian. Są też jednak dodatki, które determinują konkretny styl wystroju i odmieniają wnętrze, nadając jej oryginalny charakter. Sprawdź, jakimi akcesoriami możesz w prosty sposób odmienić wystrój mieszkania!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-odmienic-przestrzen-zmieniajac-tylko-akcesoria/

Zanim zaczniesz zmieniać akcesoria domowe

Dodatki do mieszkania potrafią w szybki sposób odmienić jego wystrój. Ze stylu klasycznego i nowoczesnego możemy zrobić wystrój bardzo bogaty i intensywny. Jest natomiast jedna kluczowa zasada, którą należy spełnić, aby rzeczywiście zmiana dodatków mogła zdziałać takie rzeczy. Otóż podstawowa aranżacja wnętrza powinna być neutralna, naturalna, klasyczna. Dzięki jednolitości wystroju wnętrza można dowolnie zmieniać jego klimat, wykorzystując właśnie różnorodne dodatki. Nie będzie to możliwe, jeśli w mieszkaniu mamy kolorowe ściany i bardzo charakterystyczny odcień mebli, ponieważ wówczas niewiele nowych dodatków będzie pasować. Właśnie dlatego warto zadbać o jasne ściany, neutralny kolor mebli oraz pasującą do tego wszystkiego podłogę.

Akcesoria do mieszkania

  • Poduszki, koce, nakrycia – te elementy potrafią znacznie zmienić klimat danego pomieszczenia. Jasne okrycia i poszewki na poduszki sprawią, że wystrój będzie zimny, z kolei pastelowe odcienie nadadzą świeżości i ciepła. 
  • Świece – i nie chodzi tutaj tylko o ich kształt i wzór, chociaż to też znacznie wpływa na wystrój. Mowa tutaj jednak o zapachu świec. W zależności od woni, jaka wydziela się podczas ich spalania można uzyskać zupełnie inny nastrój pomieszczenia. Dobór zapachu świec idący w parze z kolorem poduszek może utworzyć zupełnie nowy klimat.
  • Podobnie jest z kwiatami i donicami, w jakich się one znajdują. Świeże kwitnące kwiaty w wazonie nadadzą mieszkaniowi powiewu świeżości, a zielone rośliny w doniczkach sprawią, że w pokoju będzie komfortowo i bezpiecznie.
  • Wystrój mieszkania można również zmieniać poprzez zmianę zasłon – te powinny korespondować wraz z kolorem poduszek czy kanapy, a mogą też być w zupełnie innym kolorze, który sprawi, że będą stanowić punkt wyróżniający się w całym pokoju.

Przeczytaj też: http://www.dbamourode.pl/jak-wybrac-dobry-plecak-na-laptop/

[Głosów:0    Średnia:0/5]