Myślisz o farbowaniu włosów? To musisz wiedzieć!

1
307700
Myślisz o farbowaniu włosów? To musisz wiedzieć!
Myślisz o farbowaniu włosów? To musisz wiedzieć!

Farbowanie włosów, czyli koloryzacja jest obecnie bardzo popularne. Wiele kobiet chce w ten sposób ukryć pojawiające się siwe włosy, czy też uzyskać swój wymarzony odcień. Nierzadko spotykamy się z sytuacją, kiedy naturalna blondynka farbuje włosy na ciemne kolory, zaś brunetki marzą o blond włosach. Jako, że farbowanie włosów nie jest szkodliwe, a jest dosyć łatwo dostępnym zabiegiem, dlatego wiele osób często z niego korzysta. Farbowane włosy jednak mogą być bardziej podatne na zniszczenia i wymagać nieco bardziej kompleksowej pielęgnacji.

Obecnie farbowanie włosów ma charakter wielowymiarowy, istnieje wiele technik które sprawiają, że zabieg ten może być prawdziwą sztuką.

Najbardziej popularne metody koloryzacji

Sunlight jest to metoda, która znajduje swoje zastosowanie na ciemnych włosach. Polega ona na lekkim rozjaśnieniu włosów w niektórych partiach. Rozjaśnia się tylko poszczególne pasma, co daje subtelny efekt.

Ombre jest to taka metoda, która to polega na stopniowym rozjaśnianiu włosów począwszy od włosów ciemniejszych u nasady, a jaśniejszych na końcach. Ombre można wykonywać w różnych tonacjach, które są dostosowywane do oczekiwań, a także typy urody. Jest to bardzo popularna metoda koloryzacji, zwłaszcza, że efekty są trwałe i nie trzeba jej powtarzać tak często, jak klasyczne farbowanie.

Sombre jest to technika bardzo zbliżona do ombre. Jest ona jednak delikatniejsza. Efekt który uzyskujemy jest bardziej naturalny. Koloryzacja tą techniką daje efekt włosów subtelnie rozjaśnionych słońcem. Efekt jest również trwały i nie wymaga częstych poprawek. Ta metoda bardzo dobrze sprawdza się zarówno na ciemnych, jak na jaśniejszych włosach.

Farbowanie w domowych warunkach

Klasyczne farbowanie znajduje się w ofercie każdego salonu fryzjerskiego, jest to popularny, a zarazem stosunkowo prosty zabieg. Jednak producenci dostarczają nam również farby, z których można korzystać w warunkach domowych. Nieumiejętne wykonanie zabiegu farbowania może się jednak skończyć zniszczeniem włosów, bądź też uzyskaniem niepożądanych efektów.

Na rynku dostępne są nietrwałe, półtrwałe oraz trwałe środki do koloryzacji. Nietrwałe osiadają tylko na powierzchni włosów i utrzymują się na nim do kilku myć. Produkty półtrwałe wnikają płytko pod powierzchnię włosa, a uzyskany za ich pomocą efekt jest już bardziej trwały i utrzymuje się do kilku tygodni. Efekt uzyskany przy pomocy środka trwałego sprawia, iż zawarte w nim substancje wnikają w głąb włosa. Taka koloryzacja daje trwały efekt.

Na co zwrócić uwagę przed farbowaniem włosów

Farby do włosów, które są wypuszczane na rynek muszą spełniać określone wymogi, nie mogą więc być groźne dla zdrowia. Warto mieć jednak na uwadze, iż mogą one na przykład powodować uczulać lub podrażniać. Przed aplikacją farby na włosy i skórę głowy należy wykonać próbę uczuleniową, która wykaże reakcję naszej skóry.

Farby uszkadzają osłonkę włosów, dlatego też są one bardzie narażone na zniszczenia i tym samym wymagają szczególnej pielęgnacji. Obecnie nie ma również przeciwwskazań do farbowania włosów podczas ciąży.

Koloryzacja to zabieg, który pozwala nam na uzyskanie idealnego odcienia włosów. Daje również możliwość ukrycia oznak starzenia w postaci siwych włosów. Jednak zarówno w koloryzacji, jak i innych zabiegach, należy zachowywać rozsądek podczas ich przeprowadzania, bądź korzystać z usług fachowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Fakt, że farby sklepowe mogą zniszczyć włosy, na szczęście można już kupić takie, które oprócz koloryzacji włosów także je wypielęgnują. Ostatnio odkryłam na przykład farbę Cameleo Omega z serum z olejków i moje włosy po ufarbowaniu są o niebo lepsze, niż po wcześniej kupionych farbach.

Comments are closed.