By odzyskać sprawność

0
4276
By odzyskać sprawność

Wypadek, choroba czy też różnego rodzaju wady rozwojowe wiele osób czynią niepełnosprawnymi i zależnymi od innych. Często jednak można wykorzystać możliwości, jakie daje technologia, a tym samym w miarę możliwości zadbać o samodzielność. Powrót do zdrowia po amputacji może być trudny i wymaga czasu, natomiast dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można wrócić do codziennych obowiązków a także normalnego życia. Wiele oczywiście zależy od tego, w jaki sposób będziemy mogli zastąpić kończynę i dlatego każda proteza jest niemalże „szyta na miarę”. Sprawdź, jakie są możliwości na rynku.

  1. W trosce o samodzielność
  2. Jak znaleźć odpowiedniego protetyka?
  3. Kosztowna inwestycja

W trosce o samodzielność

Samo protezowane to bardzo długi proces, który jest zindywidualizowany i dopasowany do potrzeb i możliwości pacjenta. PRACOWNIA PROTETYCZNA AKSON gwarantuje nie tylko wykorzystanie najnowszej technologii, ale również pracownicy starają się, by jak najlepiej wykorzystać potencjał, jaki mogą dać protezy medyczne. Z zasady zarówno w zakresie zastępowania górnych i dolnych kończyn są to urządzenia zastępujące konkretne fragmenty ciała. Także, co istotne, pomagają odzyskać utracone funkcje. Dlatego właśnie na przykład po wypadkach czy też w wyniku operacji niezwykle ważny jest sam zabieg amputacji, ponieważ od jego przeprowadzenia zależy, jak szybko i w jakim stopniu będzie można dopasować odpowiednią protezę.

Jak znaleźć odpowiedniego protetyka?

Po zagojeniu się rany pacjent jest gotowy do tego, by rozpocząć procedurę szukania odpowiedniej protezy. Oczywiście niezwykle ważne jest również nastawienie psychiczne. Wśród różnych protezowni bez problemu można znaleźć odpowiedni zakład, który wykona dokładnie takie elementy, które będą odpowiadać na przykład rodzajowi uprawianych aktywności. Przede wszystkim ideałem byłoby dobrać taką protezę, by nie przeszkadzała ona w codziennym życiu, a okazała się wsparciem w różnych czynnościach. Poza tym niezwykle ważnym aspektem jest jej koszt, czas serwisowania, gwarancji oraz oczywiście jakość wykonania. Z założenia przecież ma intensywnie służyć codziennie.

Kosztowna inwestycja

Niewątpliwie dobra proteza – szczególnie ta wykonana z nowoczesnych materiałów, lekka i ergonomiczna będzie droga. W niektórych wypadkach to kwota nawet 200 tysięcy złotych. Wiele oczywiście zależy od tego, którą kończynę protezujemy oraz na jakiej długości. Poza tym w wielu modelach możliwe jest użycie elektroniki, a nowością są na przykład modele wykorzystujące technikę druku 3D. Dzięki temu można spodziewać się, że ceny spadną. Tego typu proteza może kosztować w granicach 20 tysięcy złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]