Kosmetyczne trendy ostatnich miesięcy

0
1310
Kosmetyczne trendy ostatnich miesięcy

Rynek kosmetyczny na przestrzeni ostatnich kilku lat zasypuje nas swoimi nowościami, których nie jesteśmy w stanie na bieżąco testować. Wiele z nich przemija, jednak te podstawowe są w stanie przetrwać nawet przez kolejne kilka, czy też kilkanaście lat. O jakich trendach mowa? Zapraszamy do lektury. 

Natura na pierwszym miejscu

Kosmetycznym hitem nie tylko ostatnich miesięcy, ale też lat, jest powrót do natury, czyli jak najbardziej naturalne kosmetyki nie tylko do pielęgnacji, ale także do makijażu. Dzięki temu trendowi producenci zaskakują nas pozytywnie składami swoich kosmetyków, które miewają nawet 99, czy też 100 procent komponentów pochodzenia roślinnego. Są to zazwyczaj kremy do twarzy, których skład oparty jest np. w dużej mierze na wodzie i dodanych do niej składnikach pochodzenia roślinnego. Obecnie technologia pozyskiwania ekstraktów z roślin jest na tyle zaawansowana, że nie potrzeba do ich konserwacji żadnych syntetycznych substancji. Stąd też wiele z nich pozbawionych jest silikonów, parabenów, a także toksycznych związków pochodzących od ropy naftowej. Zauważamy także silny trend, jeśli chodzi o naturalne antyperspiranty – w dużej mierze oparte są one na ziołach, a nie szkodliwym aluminium, które może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Podobnie jest w przypadku farb do włosów – modne są obecnie henny ziołowe oparte na ajurwedyjskich, indyjskich ziołach farbujących. Są one na tyle bezpieczne, że mogą być stosowane nawet przez kobiety w ciąży i karmiące. Warto tutaj także zwrócić uwagę na chemię domową, która z “chemią” ma coraz mniej wspólnego. Są to wszelkiego rodzaju płyny czyszczące, które produkowane są ze składników pochodzenia naturalnego, a ich zapachy w dużej mierze pochodzą od naturalnych olejków eterycznych. Tak samo jest ze świecami zapachowymi – produkowane są one z bezpiecznej soi. 

Całe sety kosmetyków

Bardzo modnym jest obecnie kupowanie całych zestawów kosmetyków pielęgnacyjnych, by wzmocnić ich działanie. Dotyczy to zarówno produktów do pielęgnacji twarzy, jak i włosów. Zestawy kosmetyków są w stanie zdziałać o wiele więcej dobrego dla naszej cery i kosmyków niż pojedyncze produkty z różnych serii. Dzieje się tak z prostej przyczyny – cały zestaw oparty jest zazwyczaj na jednym, kluczowym w pielęgnacji składniku, który ma za zadanie jak najbardziej pomóc nam w naszym problemie. Im jest go więcej w różnej postaci, tym lepiej. Przykładowo, jeśli zależy nam na zdrowej, promiennej i odmłodzonej cerze, co może być wynikiem stosowania witaminy C, warto posiadać w swojej pielęgnacyjnej toaletce zestaw składający się z kremu z witaminą C oraz serum. W przypadku włosów jest podobnie – wygładzone i pełne blasku kosmyki mogą być rezultatem stosowania keratyny, zawartej w szamponie, odżywce i masce. Trend na całe zestawy kosmetyków jest silnie widoczny w mediach społecznościowych, choć produkty tam promowane rzadko kiedy są wysokiej jakości. Przy okazji tego typu zestawy ułatwiają nam zakupy i podejmowanie decyzji – nie musimy samodzielnie dobierać odpowiednich elementów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]