Laserowa liposukcja. Kiedy zdecydować się na zabieg?

0
1314
liposukcja
fot. pexels.com

Zabiegi medycyny estetycznej to coraz bardziej popularny temat. Już dawno minęły czasy, gdy kobiety czy mężczyźni korzystają z takich zabiegów – wstydzili się, nie mówili o tym głośno, unikali tematu. Obecnie nie jest to temat tabu, a wręcz przeciwnie. Chętnie o tym rozmawiamy i decydujemy się na różnorodne zabiegi. Dowiedz się więcej o jednym z najpowszechniejszych zabiegów medycyny estetycznej – laserowej liposukcji!

Zobacz też: http://jegoego.pl/liposukcja-laserowa-katowice-wskazanie-do-wykonania-zabiegu/

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa jest jednym z typów zabiegów medycyny estetycznej. Oznacza to, że jej celem jest zarówno upiększenie, jak i wpływ na zdrowie osoby, która zabiegu się podejmuje. Jak wskazuje nazwa zabiegu – liposukcja laserowa – odbywa się on przy pomocy lasera. Z tego względu można zaliczyć go do laseroterapii. Liposukcja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, poprawia kształt sylwetki poprzez eliminację nadmiaru tłuszczu z miejsc opornych (np. brzuch, uda). W pierwszej kolejności warto zadbać o zdrowy i aktywny tryb życia (dieta, sport). Dopiero wówczas, gdy te nie będą w stanie wyeliminować problemu, warto zdecydować się na zabieg liposukcji laserowej.

Liposukcja – kto może skorzystać?

  • Zabieg liposukcji laserowej jest dedykowany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, będącej oporną to wyeliminowania poprzez zbilansowaną dietę czy też aktywność fizyczną.
  • Osoby, które są po zabiegu liposukcji klasycznej. W tym zabiegu eliminuje się około 1-1,5 l tłuszczu. Niestety efektem tego jest nadmiar skóry na ciele, który stanowi problem natury estetycznej, a często i zdrowotnej. Z tego względu lekarz może skierować osobę po liposukcji klasycznej do tej laserowej.
  • Ważne jest, aby pamiętać, że zabieg liposukcji laserowej nie jest jedynym i ostatnim rozwiązaniem problemu. Stanowi on natomiast wsparcie, działanie, które należy wesprzeć zbilansowaną dietą i aktywnością sportową. Tylko wtedy zabieg będzie efektywny, a jego efekty będą utrzymywać się, jak najdłużej.

Odsysanie tłuszczu – przebieg zabiegu

Liposukcja laserowa trwa około 1 – 2 godzin i zabieg ten można wykonać w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie lasera pozwala wycelować bezpośrednio w źródło problemu. Dzięki temu z kolei zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i nie wymaga długiej i złożonej rekonwalescencji. Czas pozabiegowy odnosi się głównie do noszenia kostiumu uciskowego, są również zalecenia do masażu limfatycznego. Po zabiegu, na drugi dzień można wrócić do codziennego trybu dnia, a do aktywności sportowej po kilku tygodniach od zabiegu.

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/co-najlepiej-spawac-spawarka-tig/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]