Leczenie alergii na pyłki brzozy

0
3432

Wraz z początkiem wiosny, a więc z początkiem okresu kwitnienia drzew wielu alergików zaczyna odczuwać dyskomfort. Jednym z drzew, których pyłek wywołuje alergię jest brzoza. Główne objawy uczulenia na pyłek brzozy to zapalenie spojówek oraz nieżyt nosa.

Pylenie brzozy przypada na przełom kwietnia i maja. Brzoza to często występujące drzewo w terenach miejskich. Dlatego trudno jest uniknąć kontaktu z jej pyłkami. Trzeba wiedzieć, że objawy pylenia brzozy pojawiają się nagle. Nie ma w tym przypadków żadnych objawów poprzedzających. Do najczęstszych objawów pylenia brzozy zaliczyć można łzawienie, pieczenie i zaczerwienienie spojówek, wodnista wydzielina, problemy z drożnością nosa oraz kichanie i swąd nosa.

Jeśli chodzi o leczenie alergii na pyłki brzony najłatwiej jest powiedzieć, że przede wszystkim należy unikać źródła alergenu. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Tym bardziej, że pyłki unoszą się w powietrzu i wędrują wraz z wiatrem. Dlatego stosować należy odpowiednie leki, które hamować będą reakcję alergiczną. W tym celu stosuje się antyhistaminowe, dzięki którym zapobiega się wydzielaniu histaminy.

Alergia na pyłki brzozy najczęściej leczona jest lewocetyryzyną oraz montelukastem, czyli najpopularniejszymi lekami w tym przypadku uczulenia. Są one nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. W trakcie alergii często pojawiają się także różnego rodzaju zapalenia. Są one wynikiem wydzielania się substancji zapalnych. Do leczenia stanów zapalnych często stosuje się kortykosteroidy.

Dzięki stosowaniu właściwego leczenia można w sposób skuteczny i zdecydowany obniżyć negatywne objawy i skutki alergii. Leki pozwalają na zupełnie normalne życie mimo alergii na pyłki brzozy. Trzeba jednak wiedzieć, że leczenie stosować trzeba systematycznie i regularnie. Nie powinno się go przerywać bez wyraźnych wskazań lekarza. Przerwanie terapii leczniczej w przypadku alergii może prowadzić do różnego rodzaju powikłań. Co więcej, zaprzestanie terapii może nawet jeszcze bardziej pogłębić stopień alergii. To może prowadzić do astmy.

[Głosów:6    Średnia:3/5]