Piękny uśmiech dzięki protetyce. Z jakich usług warto skorzystać?

0
1063
Piękny uśmiech dzięki protetyce

O pięknym, olśniewająco białym uśmiechu marzy niemal każdy z nas. Warto o niego dbać, ponieważ nie tylko pięknie się prezentuje, ale także świadczy dobrze o naszej higienie, dbałości o siebie i stanie zdrowia. Co jednak można zrobić, jeśli stan uzębienia nie pozwala na prezentowanie idealnego, białego zgryzu z powodu licznych braków? Wówczas najlepiej udać się po pomoc do protetyka.

Czym zajmuje się protetyk?

Protetyk to specjalista, który zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu. Specjalizuje się w odbudowie zębów, które w całości lub częściowo zostały zniszczone, między innymi z powodu ich złamania, wyrwania czy poważnych ubytków.

Działania protetyka jednak mają nie tylko przynieść poprawę wyglądu jamy ustnej. Służą one także poprawie zdrowia, ponieważ należy pamiętać, że brak choćby tylko jednego zęba może poważnie wpłynąć na stan zdrowia pozostałych, jak również całej jamy ustnej. Przede wszystkim ubytek powoduje, że okoliczne zęby szybciej ulegają ścieraniu, również w tych miejscach, w których normalnie byłyby osłonięte przez sąsiadujący ząb. Co więcej, zaczynają się przesuwać, co może powodować powstawanie bólu szczęki i głowy, a także nieprawidłowości zgryzu. Również rzucie może zostać upośledzone.

Nie należy także bagatelizować kwestii higieny. Znacznie trudniej jest utrzymać higienę w miejscu ubytku, gdzie mogą gromadzić się resztki pokarmowe i narastać bakterie. To z kolei może prowadzić do powstawania chorób, przede wszystkim próchnicy okolicznych zębów, a także stanów zapalnych dziąseł.

Dlaczego brak zębów tak mocno wpływa na wygląd?

Nie bez znaczenia jest również kwestia wyglądu. Każdy z nas woli jak najdłużej zachować piękny, młodzieńczy wygląd. Brak zębów może sprawić, że zostanie on zaburzony. Brak zębów przednich jest dla większości osób powodem do wstydu, ponieważ znacząco wpływa na estetykę twarzy. Częściej bagatelizowany jest brak trzonowców, jednak nie jest to słuszne podejście. Ich nieobecność może bowiem zaburzyć kształt szczęki i policzków, powodując optyczne postarzenie całej twarzy.

Nic więc dziwnego, że wykonanie uzupełnień protetycznych często wykonywane jest właśnie z powodów estetycznych. Pozwala na odzyskanie pięknego wyglądu i odmładza oblicze.

Jakiego rodzaju uzupełnienia protetyczne można znaleźć?

Protetyka Warszawa zapewnia cały szereg zabiegów, pozwalających na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Znajdują się wśród nich między innymi korony i mosty, czyli uzupełnienia protetyczne, pozwalające zamaskować braki w uzębieniu. Korony nakładane są na pozostałe, naturalne części zęba, gdy wciąż mogą do tego posłużyć. Mosty z kolei nakłada się po odpowiednim obrobieniu na zęby sąsiadujące.

Kolejnym działaniem protetyków jest zakładanie koron na implantach, które pozwala na uzupełnienie braków w miejscach, w których nie pozostały już żadne fragmenty zęba. Wówczas korona osadzana jest na wszczepionym implancie z tytanu.

W przypadku pełnego braku uzębiania stosowane są protezy, które potrafią w pełni zamaskować tak poważne i liczne ubytki. Mogą znajdować się zarówno na naturalnych korzeniach zębów, jak i na implantach.

Dzięki takiej różnorodności rozwiązań, a także za sprawą wielu różnych materiałów, stosowanych w protetyce, każdy może znaleźć odpowiedni zabieg dla siebie. A w efekcie – cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowiem jamy ustnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]