Zagrożenia dla zdrowia seniora podczas wakacji – zobacz na co narażeni są starsi ludzie podróżujący samolotem

0
2303
Zagrożenia dla zdrowia seniora podczas wakacji - zobacz na co narażeni są starsi ludzie podróżujący samolotem

Seniorzy coraz częściej nie wyobrażają sobie życia w domowym zacisku. Są ciekawi świata i mają sporo wolnego czasu na podróżowanie. Jakie zagrożenia dla zdrowia wiążą się z przelotami samolotem? Sprawdź!

Szybki transport

Niewątpliwą zaletą korzystania z samolotów jest możliwość szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Wystarczy kilka godzin, żeby dotrzeć do innego kraju, a nawet kontynentu! Niestety warunki w samolotach nie zawsze są komfortowe, a większość przewoźników nie oferuje udogodnień dla osób starszych. Wybierając się w dalszą podróż w podeszłym wieku, musisz więc wziąć pod uwagę niedogodności związane z małą ilością miejsca na nogi czy twardym oparciem fotela. W trakcie lotów trwających kilkanaście godzin mogą wystąpić problemy z krążeniem oraz bóle stawów, dlatego warto zawczasu udać się do lekarza po odpowiednie leki. Pamiętaj też o możliwości korzystania z pomocy personelu na pokładzie samolotu.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Z każdym rokiem podróże zdają się zyskiwać na popularności. Nie jest to już domena młodych ludzi. Na wycieczki chętnie jeżdżą dzieci, dorośli, a także seniorzy. Przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu podróżnym. Podeszły wiek zwiększa ryzyko kontuzji czy zachorowań, dlatego agenci ubezpieczeniowi uwzględniają wiek podróżnych przy przygotowywaniu ofert. Bardzo ważne jest, aby poinformować o chorobach przewlekłych przed wykupieniem polisy. Dzięki temu ubezpieczenie będzie mieć szansę na poszerzenie o pokrycie kosztów leczenia w razie nasilenia się choroby na wyjeździe.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach dla seniorów i porównaj oferty dostępne na rynku: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-turystyczne-dla-seniorow/.

Leki przyjmowane stale

Regulacje dotyczące zawartości bagażu podręcznego są bardzo restrykcyjne. Na szczęście istnieje możliwość wniesienia na pokład samolotu zażywanych stale leków oraz sprzętu medycznego na własny użytek. W razie wątpliwości warto skontaktować się z działem obsługi klienta i dopytać o szczegółowe zasady przewoźnika..

Leki przyjmowane stale

Postaw na wygodę

Na pokładzie samolotu warto zadbać przede wszystkim o wygodę. Luźne, przewiewne ubrania nie blokujące przepływu krwi to podstawa. Na lotniskach często trzeba pokonywać spore odległości, dlatego koniecznie załóż wygodne obuwie z wyprofilowaną podeszwą. Jeżeli masz problem z dusznościami, zawsze miej przy sobie butelkę wody. Przydatny może się okazać także podręczny wachlarz. Na pokładzie samolotu każdy pasażer może dostosować chłodny nawiew do swoich potrzeb.

Kontrolna wizyta u lekarza

Seniorzy powinni szczególnie dbać o swoje zdrowie i nie nadwyrężać organizmu. Jeśli masz już zaplanowaną wycieczkę, zapisz się przed wylotem na kontrolną wizytę do lekarza rodzinnego, a także zrób podstawowe badanie krwi. W ten sposób będziesz mieć szansę na wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz może także wypisać leki, które sprawią, że przelot będzie bardziej komfortowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]