Capillus – na wzmocnienie włosów

0
3984

Utrata włosów, nawet jeśli jest tłumaczona przez lekarzy wiekiem czy stanem zdrowia, jest dość traumatycznym przeżyciem. Jednak proces wypadania włosów, także jeśli jest spowodowany dodatkowymi kuracjami farmakologicznymi, można zatrzymać, wzmacniając jednocześnie cebulki włosów. Służy do tego technologia laserowa capillus, rekomendowana przez fryzjerów i lekarzy dermatologów.

Czym jest terapia laserowa capillus?

Capillus jest wynalazkiem amerykańskim, który od kilku lat jest obecny także na rynkach europejskich. Technologia laserowa, która działa na włosy, dostępna jest zazwyczaj w profesjonalnych salonach fryzjerskich, w których skóra głowy poddawana jest regularnym naświetlaniom, mającym na celu przyspieszenie wzrostu włosów. Capillus w postaci specjalnych czapek z laserem w postaci specjalnych diod umieszczonych wewnątrz czapki to rozwiązanie, po które może sięgnąć praktycznie każda osoba, poszukująca sprawdzonych sposobów na wzmocnienie włosów. Twórcy terapii laserowej podkreślają, że regularne naświetlanie skóry głowy wzmacnia włosy słabe, poprawia stan cebulek włosowych, jest również w stanie cofnąć lub znacząco powstrzymać łysienie androgeniczne. Terapia laserowa wykorzystywana jest także w przypadku osób, które utraciły włosy na skutek zabiegów operacyjnych czy po kuracjach farmakologicznych.

Jak działa capillus?

Technologia laserowa dzięki czapkom capillus jest dostępna dla każdego. W zależności od wybranego modelu czapki, jej wnętrze wypełnione jest regularnie rozłożonymi diodami laserowymi, które po włączeniu naświetlają skórę głowy. W celu uzyskania optymalnych efektów wystarczy zaledwie 6 minut naświetlania dziennie, przy czym taka terapia przynosi porównywalnie efekty zarówno w przypadku łysienia mężczyzn, jak i nadmiernego wypadania włosów u kobiet. Marka oprócz specjalistycznego sprzętu opartego na technologii laserowej produkuje także profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów, które dodatkowo mają powstrzymać wypadanie włosów.

Nakrycia głowy capillus działają na skórę głowy oraz na cebulki włosów bez względu na to, jaki jest powód wypadania włosów czy ich osłabiania. Oczywiście niektóre modele są rekomendowane np. w przypadku łysienia androgenicznego, jednak większość czapek wyposażonych z laserowe diody może być używana w każdym przypadku i przez każdego pacjenta, bez względu na płeć. Dostępność technologii opartej o fototerapię sprawia, że utrata włosów, także sezonowa, nie jest już problemem, który utrudnia życie. Warto jednak pamiętać, że terapia laserowa capillus jest najskuteczniejsza przy zdiagnozowaniu łysienia w początkowym stadium.

[Głosów:5    Średnia:4/5]