Choć osławiony zabieg nosi nazwę keratynowe prostowanie włosów, to jednak warto podkreślić, że jest to tak naprawdę regeneracja włosów zniszczonych. Wielu osobom prostowanie włosów kojarzy się z ich niszczeniem, jednak w przypadku keratynowego prostowania włosów spotykamy się nie tylko z pięknym i pożądanym efektem wizualnym, ale i również odbudową i regeneracją. Keratyna jest naturalnym budulcem ludzkiego włosa, włókna keratyny są ze sobą połączone co sprawia, że włosy są sprężyste. Z kolei keratyna znajdująca się w zewnętrznej osłonce włosa zapewnia włosom połysk, a także większą wytrzymałość.
Gdy włosom brakuje keratyny
Niestety bardzo często można spotkać się ubytkami keratyny we włosach, stąd otwieranie się łusek, a także rozdwojone końcówki. Brak keratyny objawia się przede wszystkim tym, że włosy stają się matowe, pozbawione blasku, łamliwe, a także podatne na wypadanie.
Jest wiele czynników, które mogą przyczyniać się do niedoboru keratyny. Warto wskazać tutaj takie jak: promieniowanie UV, zabiegi koloryzacyjne, nadmierna stylizacja. Taki zabieg, jak keratynowe prostowanie włosów zalecany jest szczególnie takim osobom, których włosy są matowe, łamliwe, po prostu zniszczone.
Jak wygląda zabiega keratynowego prostowania włosów
Sam zabieg keratynowego prostowania włosów ma na celu prostowanie włosów, które łączy się z ich intensywną regeneracją oraz odbudową. Ten zabieg pozwoli zrezygnować z codziennych stylizacji, takich jak na przykład prostowanie.
Pierwszym etapem keratynowego prostowania włosów, jest ich dokładne umycie. Później wilgotne jeszcze włosy dzieli się na sekcje, na które to nakłada się preparat z keratyną. Warto zaznaczyć, iż keratyny w żadnym przypadku nie nakłada się na skórę głowy. Później należy rozczesać włosy oraz dokładnie, każde pasmo traktuje się prostownicą, aby keratyna mogła połączyć się z włosem. Aby zabieg był skuteczny prostownica powinna być rozgrzana do temperatury około 220 stopni Celsjusza. Ciepło sprawia, że w keratyna z łatwością wnika w otwarte łuski włosowe. Tak zaaplikowany preparat pozostawia się na włosach na około pół godziny. Następnie suszy się włosy. Dla uzyskania lepszych efektów zaleca się, aby przed dwie doby nie myć włosów, nie związywać ich ani nie podpinać. Powinny one być rozpuszczone, proste. Takie zabiegi jak rozjaśnianie, farbowanie, czy trwała ondulacja przeprowadza się minimum dwa tygodnie po zabiegu.
Warto zainwestować w ten zabieg
Efekt jaki daje keratynowe prostowanie sprawia, że włosy wyglądają jak z reklamy. Są one niemalże idealne. Stają się gładkie, lśniące, proste, a przy tym odpowiednio odżywione i nawilżone. Włosy po tym zabiegu są znacznie mniej podatne na uszkodzenia oraz na puszenie się. Taki efekt utrzymuje się około trzech miesięcy, choć wiele zależy również od ogólnej kondycji włosów, a także od ich pielęgnacji po zabiegu.
Warto również wspomnieć o tym, iż jest to zabieg bezpieczny. Oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio przeprowadzony oraz przy użyciu odpowiednich preparatów. Jednak należy się liczyć z tym, iż podczas zabiegu wydziela się nieprzyjemny, niekiedy nawet drażniący zapach.
Keratynowe prostowanie włosów to drogi zabieg
Keratynowe prostowanie włosów nie należy do najtańszych zabiegów. Koszt jest uzależniony również od długości włosów, im dłuższe- tym droższy jest zabieg. Ceny wahają się zazwyczaj w przedziale kilkuset złotych.
Każda osoba, która marzy o idealnych włosach, lecz ma je zniszczone, suche powinna rozważyć ten zabieg. Jego efekty są bardzo pozytywne, zauważa się nie tylko poprawę stanu włosów, ale również samooceny i pewności siebie.