Czy warto wyjść ze strefy komfortu?

0
2458
Czy warto wyjść ze strefy komfortu?

Strefa komfortu to obszar, przestrzeń i stan, w którym czujemy się bezpiecznie, dobrze i pewnie. Bardzo często dzieje się tak, że nawet jeśli chcemy coś zrobić czy zmienić nie jesteśmy w stanie wyjść poza nią. Są bowiem w nas pewne lęki czy obawy, z którymi sobie poradzimy, które zneutralizujemy, ale są również i te, które paraliżują nas i sprawiają, że nie jesteśmy w stanie się ruszyć w jakąkolwiek stronę. Czy w związku z tym warto w ogóle wychodzić poza swoją strefę komfortu?

Każda z nas jest inną kobietą – mamy różne charaktery, różne osobowości, różne marzenia i cele. Co innego lubimy, co innego kochamy, co innego cenimy. Ania lubi pisać, Karolina uwielbia swoją pracę w korporacji, a Matylda nie wyobraża sobie życia bez swoich przedszkolaków. Wszystkie je jednak mamy, lęki o obawy, żeby coś zmienić, żeby coś zrobić, żeby ruszyć w inną niż dotychczas stronę.

Lęki

Przed wyjściem z naszej strefy komfortu blokują nas nasze lęki, w zależności od konkretnej kobiety, będą inne. Zazwyczaj obawiamy się porażki, panicznie boimy się zmian, obawiamy się tego, czego nie znamy. Tylko wszystko jest lepsze od bierności. Działanie to jedyny lek i antidotum na nasze lęki i problemy. To prawda, że czasem w tym miejscu, w którym się znajdujemy jest ciepło, nawet dobrze i przytulnie, ale jeśli czujemy jakąś potrzebę ruszenia przed siebie, zróbmy to!

Nie bój się, strach ma wielkie oczy

Znacie to powiedzenie, że strach ma wielkie oczy. Kryje się w nim wiele prawdy i głęboka ludowa mądrość. Bardzo często tak właśnie jest, że nasze lęki i strachy mają wielkie oczy i paraliżują nas przed jakimikolwiek zmianami.

Radzimy Ci po prostu usiąść, wyjąć białą kartkę papieru, przedzielić ją na pół i zapisać plusy i minusy działań, które chcesz podjąć. Bardzo często taka wizualizacja przyszłych działań może nam uwidocznić, że tak naprawdę problem tkwi w nas, a nie w tym, że coś nie ma szans czy wydaje się nam, iż nie ma w tym żadnych plusów, bo jak na tej kartce może się okazać, część z plusami będzie znacząco dłuższa od tej z minusami…

Oto powody, dla których warto wyjść poza własną strefę komfortu:

Wiemy, że trudno jest zrobić ten pierwszy krok i wyjść poza strefę komfortu. Przedstawiamy Ci kilka powodów, dla których warto wyjść poza własną strefę komfortu. Oto one:

  1. Będziesz miała możliwość nauczenia się czegoś nowego. Człowiek uczy się przez całe życie, nie zamykaj się na to!
  2. Być może po zrobieniu kroku do przodu zobaczysz, że aby zdobyć cel czy osiągnąć sukces potrzebowałaś właśnie wyjścia poza swoją strefę komfortu.
  3. Dajesz sobie możliwość odkrycia siebie na nowo, to tak intrygujące dowiedzieć się nowych rzeczy o sobie!
  4. Zapewniamy Cię, satysfakcja gwarantowana.
  5. Znowu nauczysz się czegoś wyjątkowego, a takich rzeczy w naszym życiu nigdy za mało!
  6. Kiedy zrobisz krok do przodu i znajdziesz się poza swoją strefą komfortu nagle to, co nowe i obce powoli sobie przyswoisz, stanie się ci to przyjazne i miłe. Tylko daj sobie szansę oswoić się z nowym!
  7. A na końcu, w punkcie siódmy, zostawiliśmy to, co najlepsze. To taka wisienka na torcie! Bo przestaniesz się nareszcie bać! To właśnie lęki i strachy cię paraliżowały, a działanie to zmieni. Dobrze stawić czoła swoim strachom!

Tylko wyjście ze strefy komfortu może naprawdę realnie zmienić Twoją sytuację życiową, pozwolić Ci zbliżyć się do celów czy zrealizować marzenia. Pamiętajcie – strach ma wielkie oczy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]