Gdzie kupić akcesoria do wózków inwalidzkich?

0
461

Bezpieczeństwo i wygoda osoby korzystającej z wózka inwalidzkiego to priorytet. Niestety wciąż serwis niektórych modeli wózków, obecnych na polskim rynku bywa problematyczny. Niekiedy trudno także znaleźć uniwersalne akcesoria dodatkowe dla wózków. Podpowiadamy, gdzie szukać takich akcesoriów oraz części zamiennych.

Części serwisowe do wózków inwalidzkich – postaw na jakość

Niektóre elementy wózków inwalidzkich zużywają się w trybie eksploatacji, podobnie jak we wszystkich pojazdach. Najczęściej wymiany po pewnym czasie wymagają koła czy też akumulatory (w przypadku wózków elektrycznych). Części serwisowe do wózków https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/czesci-serwisowe-do-wozkow-inwalidzkich/ warto szukać w sklepach medycznych, które oferują gwarancję zgodności produktu oraz bezpieczeństwo jego stosowania.

Koła przednie do wózków inwalidzkich wykonywane są w różnych technologiach. Warto dobierać je w zależności od zastosowań. Jeżeli wózek wykorzystywany jest głównie w pomieszczeniach, dobrze sprawdzają się koła gumowo – poliuretanowe. Na zewnątrz bardziej komfortowe jest natomiast korzystanie z kół pneumatycznych pompowanych. W każdym przypadku zakup warto poprzedzić dokładną identyfikacją rozmiaru kół.

Trudnym do uniknięcia problemem kół pompowanych w wózkach inwalidzkich są uszkodzenia i przebicia. Często wiążą się one z koniecznością wymiany dętki lub całego zestawu – dętka-opona. Opony są także elementem podlegającym naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Warto regularnie kontrolować ich stan, gdyż są one odpowiedzialne za właściwą trakcję wózka oraz skuteczność hamowania. Zakupując oponę do wózka inwalidzkiego, warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępne są różne wzory bieżników. Warto dobrać je do preferowanego trybu eksploatacji wózka.

Zużyciu podlegają także akumulatory, odpowiedzialne za magazynowanie energii niezbędnej do poruszania się elektrycznych wózków inwalidzkich. Odpowiednich baterii także warto szukać w sklepach medycznych. Oferują one produkty pewnej jakości, bezpieczne dla instalacji elektrycznej wózków.

Akcesoria do wózków inwalidzkich – szukaj ich w sklepach medycznych

Uniwersalne akcesoria do wózków inwalidzkich https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/czesci-serwisowe-do-wozkow-inwalidzkich/akcesoria-czesci-serwisowe-do-wozkow-inwalidzkich/ są w stanie w znacznym stopniu zwiększyć funkcjonalność pojazdów. Osoby korzystające z wózków często nie są w pełni zadowolone z fabrycznych rozwiązań, takich jak np. stolik mocowany na podłokietnikach. Często stoliki te mają zbyt małą powierzchnię lub nie są odpowiednio stabilne. Na szczęście w sklepie medycznym bez problemu znajdziemy uniwersalny stolik, dopasowując go do szerokości wózka. Warto wybrać trwały i funkcjonalny stolik transparentny, nie ograniczający pola widzenia podczas korzystania. W sklepach medycznych jest szeroka oferta akcesoriów oferowanych przez producentów wózków – to gwarancja, ze każdy dodatkowy element pasuje idealnie do wózka danej marki.

Osoby, które pomimo niepełnosprawności pozostają aktywne, często poszukują dodatkowych akcesoriów do wózka, takich jak peleryny przeciwdeszczowe czy nawet śpiwory. W przypadku takich produktów nie sprawdzają się klasyczne peleryny czy śpiwory, które nie są odpowiednio wyprofilowane. Zakup peleryny, śpiwora czy nieprzemakalnej termicznej osłony na nogi w sklepie medycznym jest najlepszym rozwiązaniem. Akcesoria te są profilowane pod kątem korzystania na wózku inwalidzkim – nie posiadają zatem luźnych elementów, które mogłyby np. wkręcić się w łożysko koła. Mają także specjalne mocowania, wykorzystujące elastyczne pasy, co zapewnia bezpieczeństwo.

Z szeroką ofertą części zamiennych i akcesoriów do wózków inwalidzkich możesz zapoznać się na stronie internetowej sklepu Galeria Zdrowia.pl

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi, informacje o zastosowaniu, przeciwwskazaniach i rodzajach ryzyka znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]