Wszystko na temat tabletek wspomagających odchudzanie na receptę

0
1268

Aktualnie w Polsce nadwaga i otyłość to niestety coraz częstsza przypadłość. Wiele osób jednak zwraca uwagę na to, by styl ich życia był zdrowy. Przyjmuje się, że zdrowa dieta i zachowanie aktywności fizycznej pozwala utrzymać dobrą sylwetkę. Aby wspomóc ten proces, niezwykle przydatne mogą okazać się tabletki na odchudzanie na receptę. Czy są skuteczne, oraz jakie można zakupić? Te aspekty zostaną poruszone w niniejszym artykule.

Leki wspomagające odchudzanie

Jak się okazuje, tabletki na receptę przeznaczone dla osób odchudzających się, mogą świetnie wspomagać proces dbania o swoją sylwetkę. W Polsce takie tabletki są dostępne.
Tabletki odchudzające są suplementami diety, które wspomagają proces minimalizacji tkanki tłuszczowej. Najwcześniej zawierają one różne składniki aktywne, które przyspieszają i wzmacniają etap spalania tłuszczu. Często także polepszają ogólny metabolizm i procesy trawienne. Składniki zawarte w najskuteczniej działających tabletkach na odchudzanie to przeważnie chrom, kofeina, błonnik pokarmowy, czy też kwas linolowy i chitosan. Wspomagają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, oraz zapewniają uczucie sytości i nie odczuwanie głodu. Warto zwrócić uwagę przy zakupie tabletek, czy preparaty te zawierają takie właśnie składniki. Należy podkreślić, iż tabletki przyniosą pożądany efekt jedynie wówczas, gdy ich przyjmowanie połączone będzie z przestrzeganiem odpowiedniej diety, a także aktywnością fizyczną. – https://dietetyk.edu.pl/skuteczne-tabletki-na-odchudzanie/

Dostępne w Polsce leki na odchudzanie

Aktualnie w Polsce na receptę otrzymać trzy rodzaje tabletek wspomagających odchudzanie. Są to Mysimba, Saxenda, oraz Xenical. Warto nadmienić, że różnią się one działaniem jakie wykazują. Pierwszy z nich aktywnie oddziaływuje na układ odpowiedzialny za nagrodę, znajdujący się w mózgu. Sprawia, iż spożywanie posiłków przestaje być przyjemnością, nie rozładowują w żaden sposób napięcia, nie wpływa na ograniczanie stresu. Eliminuje jednak głód i zapewnia sytość. Lek o nazwie Saxenda posiada nieco inne działanie. Tutaj tabletki na odchudzanie zapewniają zmniejszanie uczucia głodu, a także intensywne odczuwanie sytości i pełności. Ponadto, sam żołądek zostaje opróżniony później, dzięki czemu głód i potrzeba częstego jedzenia są mniejsze. Ostatni z dostępnych obecnie leków jest Xenical. On z kolei utrudnia rozbijanie tłuszczów na mniejsze i łatwo przyswajalne cząsteczki, a co za tym idzie, blokuje wykorzystywanie energii z tłuszczów. Dzięki temu zredukowana zostaje ilość energii pochodzącej z tłuszczów o blisko 30 %.

Dla kogo tabletki na odchudzanie?

Warto podkreślić także, że dostępne leki najczęściej dedykowane są osobom z określonym zakresem BMI. Tabletki takie powinno się stosować zgodnie z wytycznymi określonymi przez ich producenta, zwykle jest to określona ilość tabletek na dobę. W odpowiedzi na pytanie, kto powinien sięgnąć po tabletki na odchudzanie, należy podkreślić, że leki na receptę na odchudzanie przeznaczone są do stosowania przy występowaniu otyłości, a nie jedynie lekkiej nadwadze. Nadwagę od otyłości odróżnia właśnie wskaźnik masy ciała BMI. Z otyłością można mieć do czynienia kiedy to BMI jest wyższe niż 30 kg/m².

W kwestii otrzymania recepty na leki wymienione dostępne leki, trzeba wiedzieć, że może ją wypisać jedynie uprawiony lekarz, dlatego nie można jej otrzymać od dietetyka. Nie ma natomiast określonej specjalizacji lekarza, do którego należy się zgłosić na konsultację. Może to być np. lekarz rodzinny, internista, czy też kardiolog. Trzeba pamiętać też, że tego rodzaju leki nie podlegają refundacji ze strony państwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]