Iniekcje Warszawa

0
903

Większość z nas przynajmniej raz w życiu miała styczność ze szczepionką, zastrzykiem, pograniem krwi i tym podobnymi zabiegami polegającymi na wprowadzeniu igły przez naszą skórę do mięśnia lub naczynia krwionośnego. Mało jednak osób zna i cokolwiek wie o iniekcjach wewnątrz gałek ocznych. Brzmi strasznie? Iniekcje nie są straszne, a ponadto mają bardzo dobry wpływ na wylewy i schorzenia wewnątrz gałki ocznej.

Czym jest iniekcja?

Podawane do ciała szklistego zastrzyki służą do zatamowania wysięku wewnątrz oka. Taki wysięk wystąpić może przy wielu schorzeniach, niektóre z nich to cukrzyca czy jaskra. Lek wprowadzony do oka zapobiega powstawaniu patologicznych naczyń krwionośnych. Iniekcja ma za zadanie zatrzymać rozwój schorzenia. Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi przejść odpowiednie badania kwalifikujące do zastrzyku. Badania, które należy wykonać to: badanie OCT, fotografię dna oka, badanie ostrości wzroku.

Sam zabieg wykonywany jest przez doświadczonego okulistę razem z pielęgniarką. Prawidłowo przeprowadzony zastrzyk charakteryzuje się dobrze podaną dawką preparatu oraz znieczuleniem, dzięki któremu pacjent może odczuwać jedynie nieprzyjemne pieczenie, a nie ból. Worek spojówkowy zostaje przepłukany roztworem powidonu jodyny. Zaraz potem zakładana jest rozpórka, która uniemożliwia zamknięcia powiek, co ułatwia zabieg. Lekarz na sam koniec igłą wprowadza lek w ciało szkliste. Cały zabieg jest bardzo krótki – trwa około 5 minut. Przeprowadzone działania powinny być bezbolesne, jeżeli przy któryś z nakłuć pacjent odczuwa ból, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi.

Iniekcje – cennik

Cena iniekcji zależy od miejsca ich wykonywania, lekarza, który przeprowadza zabieg oraz leku, którym zastrzyk jest wykonywany. Najlepszym wyborem mogą okazać się iniekcje Warszawa. Koszt waha się pomiędzy 600, a 2000 złotych, z pewnymi drogimi wyjątkami. Niektóre kliniki oferują zniżki, dzięki czemu zamiast 1600 złotych zapłacisz 1200 złotych. Najdroższym preparatem, który wstrzykuje się do oka jest Ozurdex. Cena zabiegu z jego wykorzystaniem oscyluje w granicach około 6000 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]