Medycyna naturalna – lecznicze mądrości dalekiego wschodu

0
1010
Medycyna naturalna

Oprócz standardowej medycyny konwencjonalnej istnieją również pewne odłamy niekonwencjonalne, pochodzące z innych kultur – chińskich i indyjskich. Bardzo dużo osób interesuje się tego typu medycyną, ponieważ zabiegi są nie tylko przyjemne, ale również skuteczne. Zastanawiałeś się kiedykolwiek czy chciałbyś korzystać ze sposobów leczenia dalekiego wschodu?  Śmiało powinieneś spróbować, naprawdę warto!

Medycyna naturalna – co to jest?

Ten rodzaj medycyny pochodzi z krajów dalekiego wschodu, między innymi z Chin i Indii. Samo leczenie opiera się na akupunkturze, ziołolecznictwie oraz stosowaniu różnego rodzaju maści. Istotą medycyny naturalnej jest stosowanie naturalnych składników, przy wykluczeniu chemicznych środków. Niestety wielu lekarzy odradza stosowanie tego typu środków, ponieważ mogą być one niebezpieczne dla zdrowia. Nie brak oszustów, którzy wciskają klientom podrobione produkty, twierdząc, że są one wspaniałym rozwiązaniem na wszelkie schorzenia.

Medycyna naturalna – o co w niej chodzi?

Osoby korzystające z dobrodziejstw medycyny naturalnej odrzucają wszelkie środki farmaceutyczne i zastępują je naturalnymi składnikami, takimi jak: zioła, maści, syropy, domowe napary. Wiedza takich osób oparta jest na dawnych kulturach, informacje przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Głównym zadaniem medycyny naturalnej jest leczenie holistyczne pacjenta – oprócz działania na ciało i dane schorzenie, ważna jest również stabilność psychiczna.

Metody leczenia

Metod leczenia w medycynie naturalnej jest wiele. Najważniejsze z nich to ziołolecznictwo, w którym dolegliwości są leczone za pomocą leczniczych ziół, służących do łagodzenia dolegliwości. Kolejna metoda to akupresura – uciskanie punktów na ciele, które są odpowiednikiem narządów wewnętrznych. Podobną metodą jest akupunktura, która polega na nakłuwaniu odpowiednich części ciała igłami. Ma to pomóc w pobudzeniu krążenia krwi i usprawnieniu pracy narządów. Ciekawymi metodami są: wizualizacja, urynoterapia, homeopatia czy aromaterapia. Szczególnie ciekawa wydaje się homeopatia, która polega na podawaniu pacjentom substancji, które są szkodliwe, jednak w małych ilościach wykazują właściwości lecznicze.

Medycyna naturalna – ceny

Koszt zabiegów i produktów związanych z medycyną naturalną jest różny. Najtańsze olejki i maści mogą kosztować od 10 do 50 złotych. Lepsze preparaty takie jak olejki konopne dostaniesz w cenie 150 złotych. Ceny zabiegów są wyższe od cen produktów. Za akupunkturę będziesz musiał zapłacić 100-150 złotych, podobnie za inne zabiegi. Jeśli chciałbyś leczyć się na własną rękę, istnieje możliwość zakupu specjalnego sprzętu. Takie rozwiązanie na dłuższą metę wydaje się oszczędne, jednak jednorazowo musiałbyś zainwestować bardzo dużo pieniędzy. Dla przykładu – dobrej jakości mata do akupresury kosztuje około 1000 złotych. Możesz też po prostu kupić klapki do akupresury w cenie około 50 złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]