Jak dbać o zęby?

0
2006

O zęby trzeba dbać. Wie o tym każdy. Już od przedszkola dzieci uczą się zdrowych nawyków, które mają mieć wpływ na zdrowie ich uzębienia. Prowadzona jest masa akcji mająca na celu uświadamianie społeczeństwa jak ważne jest prawidłowe dbanie o zęby. Zęby to nie tylko olśniewający uśmiech. To przede wszystkim narzędzia umożliwiające spożywanie posiłków jak i ważny element naszego zdrowia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że popsute zęby maja wpływ na cały organizm. Nieleczone mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Profilaktyka jest bardzo ważną częścią naszego życia. Większość ludzi na słowo stomatolog kurczy się ze strachu. By oszczędzić sobie tych wizyt, które mało kto lubi musimy wiedzieć jak dbać o nasze zęby. Trzeba zacząć o prawidłowej pielęgnacji. Każdy dobry dentysta powie Ci, że należy myć zęby minimum dwa razy dziennie. Ważny jest też czas mycia. Powinno się poświęcać na tą czynność co najmniej dwie minuty. Nie można zapomnieć o produktach przeznaczonych do dbania o uzębienie. Może warto zaopatrzyć się w szczoteczkę nowej generacji. W dzisiejszych czasach mamy dostępne bardzo dużo rodzajów szczoteczek. Możemy wybrać zwykłą, elektryczną czy soniczną. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się szczoteczki soniczne, jednakże najważniejsza jest systematyczność. Używanie zwykłej szczoteczki jest równie dobre. Istotne jest też to czym myjemy zęby. Możemy wybierać spośród wielu firm i rodzajów past do zębów. Jeżeli nie wiesz jaką wybrać, Twój stomatolog z pewnością poleci Ci tą najlepszą dla Twoich zębów.

Prócz higieny trzeba zwracać uwagę na to co się spożywa. Słodycze, gazowane, słodkie napoje nie są dobre dla naszych zębów, ba! Mogą mieć wręcz destrukcyjne działanie. Szczególnie narażone są na to dzieci. Zmaganie się z próchnicą nie jest niczym przyjemnym, więc rodzice bacznie powinni obserwować swoje pociechy i w porę interweniować. Co najmniej raz w roku powinniśmy odwiedzić gabinet dentystyczny w Gdyni (https://www.dentystagdynia.pl/). Regularne wizyty u dentysty pomogą w porę wykryć ewentualne dziurki czy inne problemy i oszczędzić pacjentowi niepotrzebnego bólu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]