Jak krok po kroku zdjąć hybrydy w domu?

0
1572
manicure hybrydowy
fot. pexels.com

Do zdejmowania hybryd należy podejść bardzo rozsądnie i odpowiedzialnie. Niewłaściwe zdjęcie lakieru hybrydowego może bardzo negatywnie wpłynąć na płytkę paznokcia, osłabić ją i uniemożliwić kolejne wykonanie manicure hybrydowego. Dowiedz się zatem, jak krok po kroku zdjąć hybrydę!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-usunac-hybrydy/ 

Przygotuj się

Zanim zaczniesz zdejmowanie hybryd – przygotuj się do tego. Połóż obok siebie wszystkie rzeczy, które będą ci potrzebne. Są to kolejno – folia aluminiowa, zmywacz do lakieru hybrydowego lub aceton, płatki kosmetyczne, pilniczek, polerko, drewniana wykałaczka. To bardzo ważne, aby położyć wszystko w jednym miejscu, bo zwyczajnie ułatwi ci pracę. Nie będziesz musiała wstawać i szukać różnych rzeczy, ale zrobisz to, co masz zrobić w jednym miejscu.

Zdejmowanie hybryd krok po kroku

  1. Weź pilniczek i zetrzyj nim pierwszą warstwę manicure hybrydowego, czyli top, który utwardza całość. Bądź tu bardzo ostrożna, ale i dokładna. Nie chodzi o to, aby ścierać wszystkie warstwy z paznokcia, ale aby tylko pierwszą z nich opiłować. Pamiętaj, że top znajduje się na całej powierzchni paznokcia, nawet przy samych krawędziach – spiłuj więc go dokładnie, ale jednocześnie delikatnie.
  2. Jeśli już spiłowałaś top, czas na usunięcie dalszej części lakieru. Nasącz zmywaczem do lakieru hybrydowego lub acetonem płatki kosmetyczne, następnie połóż je na paznokieć i owiń folią aluminiową. Całość pozostaw na około 15-20 minut. Pamiętaj, aby wybrać dobry lakier do zmywania lakieru hybrydowego lub dobry aceton i dokładnie nasącz nim płatki. Po około 20 minutach – zdejmij folię z płatkami – powinnaś zobaczyć, jak lakier odszedł od paznokcia.
  3. Teraz jest zatem czas, aby ściągnąć go z paznokcia tak całkowicie. Możesz to zrobić najpierw paznokciami, a później resztki pilniczkiem lub patyczkiem drewnianym. Musisz tutaj być ostrożna, aby nie dłubać w paznokciu i go nie uszkodzić, ponieważ może to mieć bardzo negatywne konsekwencje na płytkę paznokcia.

Właśnie tak prezentują się 3 główne kroki w delikatnym ściąganiu hybrydy z paznokcia w domowym zaciszu. Pamiętaj o tym, aby każdą z czynności robić dokładnie i ostrożnie. Paznokcie wbrew pozorom są bardzo delikatne i można łatwo je uszkodzić.

Przeczytaj też: http://www.dbamourode.pl/przepisy-na-dorsza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]