Jak licówki poprawią twój uśmiech?

0
852
Jak licówki poprawią twój uśmiech

Osoby, które nie są zadowolone ze stanu swojego uzębienia i marzą o bardziej estetycznym uśmiechu często decydują się na licówki. Jest to jeden z zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, który pozwala ukryć mankamenty związane nie tylko z kształtem zębów, ale również ich kolorem oraz układem. Decydując się na nakładki jesteśmy zatem w stanie pozbyć się wszystkich niedoskonałości, które mogły być dla nas źródłem niezadowolenia, a nawet kompleksów.

Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Sam zabieg, choć należy do dosyć kosztownych, zapewnia niesamowite efekty, praktycznie niemożliwe do uzyskania w żaden inny sposób. Na tę metodę najczęściej decydują się celebryci oraz gwiazdy, dla których piękny uśmiech jest absolutnie niezbędny. Nakładki są bardzo często zakładane przez osoby, które zmagają się z licznymi przebarwieniami. Nieatrakcyjna barwa to obecnie jeden z najczęściej pojawiających się defektów estetycznych, bezpośrednio związany z naszym trybem życia. Choć zabieg wybielania również zda egzamin, niestety nie jest odpowiedni jeśli zmagamy się z tzw. przebarwieniami wewnętrznymi, których przyczyną są np. przyjmowane leki, choroby lub urazy mechaniczne. W tym przypadku sprawdzą się właśnie licówki, które skutecznie zamaskują nawet najmocniejsze przebarwienia.

Dodatkowe informacje na temat nakładek

Wiele osób zmaga się także z problemem nachodzących na siebie zębów. Jeśli sytuacja nie jest bardzo poważna i nie chcemy decydować się na leczenie ortodontyczne, również można zainwestować w licówki. Dzięki nim kształt zębów zostanie skorygowany, a jednocześnie wyrówna się ich grubość. Nakładki stanowią też dobre rozwiązanie dla osób z diastemą, czyli przerwą między górnymi jedynkami. W ten sposób możliwe jest zamaskowanie luki. Oprócz tego, opisywany zabieg sprawdzi się w przypadku pacjentów z ukruszonymi zębami oraz posiadających zbyt krótkie lub nierówne korony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]