Jak wygląda profilaktyka zatruć podczas wyjazdu za granicę?

0
2199

Zatrucia na wakacjach to często spotykany problem, pojawiający się ze względu na infekcję bakteryjną. Dlatego, im bardziej egzotyczne wakacje planujemy, tym większą uwagę powinniśmy przykładać do profilaktyki. Warto wobec tego wiedzieć, co zabrać ze sobą na wczasy.

Najważniejsze spostrzeżenia

Zatrucia pokarmowe to wynik dostarczania do organizmu zanieczyszczonych pokarmów i napojów. Poza tym, w miejscu, w którym się znajdujemy panuje inna flora bakteryjna. Należy wobec tego pamiętać o częstym myciu rąk oraz o tym, żeby spożywać wodę tylko z oryginalnie zapakowanych butelek. Objawy zatrucia pokarmowego takie jak: biegunka, nudności, wzdęcia, wymioty, ból brzucha oraz wzmożone gazy należy szybko zwalczyć. Podczas wyjazdu w podręcznej apteczce należy mieć środki dzięki jakim nie dojdzie do odwodnienia. Dlatego trzeba posiadać preparaty nawadniające, bogate w glukozę i elektrolity. Warto też na czas wyjazdu stosować probiotyki, gdyż uregulują one pracę układu pokarmowego. Można je zakupić na stronie biowitalni.pl dzięki czemu podczas wymarzonych wakacji nie będziemy musieli martwić się tym, że coś nam dolega.

Odpowiednia dieta w trakcie zatrucia

Niestety, nie zawsze mimo odpowiedzialnej i ostrożnej postawy oraz zażywania probiotyków możemy ochronić się przed zatruciem. Wówczas, przede wszystkim należy skoncentrować się na zastosowaniu optymalnej, zrównoważonej diety. Zaleca się w niej jedzenie suchego chleba, sucharków, biszkoptów, a także wyeliminowanie nabiału i warzyw. Woda, elektrolity i bakterie kwasu mlekowego zawarte w probiotykach okażą się najbardziej pomocne. Warto także zastanowić się nad suplementacją konkretnych witamin i minerałów, jeszcze przed tym, zanim zdecydujemy się wyjechać na wakacje. Jeśli rozsądnie przygotujemy się do wyjazdu wakacyjnego pod kątem dbania o własne zdrowie to z pewnością nie będziemy zaskoczeni zatruciem pokarmowym. Im dalej zamierzamy pojechać, tym większą uwagę musimy na to nakierować. Trzeba zrobić wszystko, żeby wakacje były udane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]