Motywacja do odchudzania – znajdź ją i zacznij działać!

0
3868

Czy wiesz, że odchudzanie zaczyna się w głowie? Na nic zdadzą się plany od dietetyków, programy ćwiczeń i całe mnóstwo akcesoriów do treningu, jeśli nie będziesz przekonana, że to już ten czas.

Seksowne odbicie w lustrze? Nie ono jest najważniejsze

Główną motywacją do odchudzania u większości kobiet jest chęć znalezienia akceptacji w męskich oczach. A także w oczach koleżanek, rodziny, całego otoczenia. Osoby otyłe są często postrzegane jako te, które się „zapuściły”, nie dbały o siebie, folgowały sobie, jeżeli chodzi o jedzenie. To często nieprawda, bo wiele przypadków nadwagi ma swoje źródło w dzieciństwie lub jest wynikiem różnych chorób. Motywacja dotycząca pięknego wyglądu jest więc ważna, ale nie najważniejsza.

Zdrowie na szóstkę – Twój główny cel

Duża nadwaga to przede wszystkim zagrożenie schorzeniami związanymi z nieprawidłowym metabolizmem. Odchudzając się, inwestujesz nie tylko w urodę, ale też w swoje zdrowie dziś, za rok i za kilkadziesiąt lat. Szczupła sylwetka nie daje gwarancji długiego życia w dobrej formie, ale znacząco zwiększa na nie szanse. Choroby związane z otyłością obniżają komfort codziennego życia, w dalszej perspektywie powodując wiele cierpienia i konieczność drogich kuracji. Właśnie – motyw finansowy również jest ważny. Zobacz temat co jeść żeby schudnąć 10 kg http://medicot.pl/forum/odchudznie/co-jesc-aby-schudnac-10-kg/

Szczupłe ciało to zysk dla Twojego portfela

To nieprawda, że zdrowe jedzenie musi być drogie, a ćwiczyć można tylko w klubach fitness czy na siłowni. Wszelkie kasze, naturalne płatki, sezonowe warzywa i owoce – to wszystko kosztuje niewiele, a pomaga schudnąć i zachować zdrowie. Nie musisz jeść kosztownych superfoods, żeby dostarczyć sobie bomby witamin. Wystarczy natka pietruszki albo rzeżucha hodowana na parapecie. A doskonałym miejscem do ćwiczeń jest darmowa siłownia na świeżym powietrzu (o ile nie jest zatrute znaczną ilością spalin) lub zwykły park.

Skuteczne odchudzanie zmienia życie

Twoją najważniejszą motywacją powinno być zadowolenie z siebie i ogromna satysfakcja, jakie uzyskasz po osiągnięciu zamierzonego celu. Pamiętaj, aby były to plany mierzalne i niezbyt wygórowane. Zwiększysz wtedy swoje szanse na sukces i nie będziesz się czuła przytłoczona wagą celu. W trakcie kuracji możesz korzystać ze wskazówek dostępnych na stronach dotyczących odchudzania i zdrowego życia, na przykład http://medicot.pl/produkt/tabletki-na-odchudzanie-skuteczne-thermacuts/

Skuteczne odchudzanie może zmienić Twoje życie, jeśli znajdziesz odpowiednią motywację. Pamiętaj, aby odchudzać się przede wszystkim dla siebie. A innym pozostaw tylko podziwianie Twojej nowej, szczupłej sylwetki.
Agnieszka Dec

[Głosów:4    Średnia:4/5]