Jak zadbać o pielęgnację stref okolic oczu?

0
943

Czy Ty też chcesz zadbać o skórę wokół swoich oczu? Jesteś w dobrym miejscu, bo poniżej zestawiliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych rad. Każda z nas chce cieszyć się elektryzującym spojrzeniem i zachować jędrność skóry wokół oczu. Jak możesz to osiągnąć mimo upływu lat? Przeczytaj!

Krok 1 – nie zapominaj o delikatnym demakijażu

Mówiąc „delikatny”, mamy na myśli sposób dotyku stref wokół oczu oraz wykorzystywanie nieco słabszych kosmetyków oczyszczających. Dlaczego? Po pierwsze skóra pod oczami i w ich okolicach jest bardzo wrażliwa na dotyk. Dlatego mocniejsze przecieranie czy szorowanie płatkiem kosmetycznym jedynie pogorszy sytuację. Ze względu na wyjątkowo cienką warstwę skóry kosmetyki oczyszczające nie powinny być agresywne. Codzienny demakijaż po prostu musi być wykonywany, jeśli chcesz zapewnić sobie jędrną skórę i świeży wygląd oczu. Nawet gdy jesteśmy bardzo zmęczone, musimy po prostu „zmyć” nasze oczy przed spoczynkiem.

Krok 2 – stosuj dedykowane do cery kremy do okolic oczu

Poruszyłyśmy już nieco temat delikatności skóry w tej strefie. Kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji na dzień, jak i na noc, powinny mieć niezbyt wielką ilość składników aktywnych. Skóra wokół oczu nie lubi dużej przesady w jej wzmacnianiu, dlatego sięgaj po preparaty z wyciągiem z herbaty, retinolem, czy peptydami. Sama formuła kremów powinna być lekka, by nie obciążać dodatkowo warstwy i tak już cienkiej skóry. Ostatnim krokiem w wyborze kosmetyków powinno być ich dopasowanie do swojego typu cery.

Krok 3 – masuj skórę, ale nie podrażniaj jej

Trudno zliczyć wszystkie korzyści płynące ze stosowania umiejętnie wykonywanego masażu strefy wokół oczu. Takie działanie ma na celu poprawę krążenia skóry, poprawę jędrności, natlenienie komórek i zmniejszenie opuchlizny. Pamiętaj jednak o trzech wskazówkach. Po pierwsze, podczas wykonywania masażu zawsze musisz mieć czyste dłonie oraz oczyszczoną strefę przy oczach. Po drugie, stosuj olejki, których skład nie podrażni skóry, lecz zapewni dodatkowe nawilżenie podczas masażu i lepszy poślizg. Istnieje wówczas dużo mniejsze ryzyko naciągania skóry. I w końcu po trzecie – zapoznaj się z zasadami poprawnie wykonywanego masażu. Mocne przecieranie stref wrażliwych mija się z celem.

Krok 4 – pamiętaj o ochronie przed słońcem

Przywykłyśmy do stosowania ochrony przed promieniowaniem UV podczas lata. Jednak szkodliwe promienie UVA i UVB mają wpływ na naszą skórę niemal codziennie. Co więcej, pewna ich część przenika przez chmury i szyby okien, więc oddziałują one na nas bez przeszkód. W efekcie skóra wokół oczu ma skłonność do powstawania zmarszczek i efektu kurzych łapek. Dlatego okulary z filtrem są jedną z opcji do zastosowania na słoneczne dni. Nie zapominaj również o widocznych np. na alkmie.com preparatach ochronnych do stref przy oczach.

Krok 5 – umiarkowanie stosuj rozświetlacze do oczu

Czasem potrzebujemy natychmiastowego efektu ukrycia cieni pod oczami. Dlatego nakładamy rozświetlacz, by poprawić wizualnie kondycję naszej skóry. Jednak pamiętaj, że nadmierne używanie takich kosmetyków bez odpowiedniej troski o strefy przy oczach nie poprawi jakości twojej skóry. Korektor może zamaskować niedoskonałości, ale nie zmieni struktury danej strefy i nie naprawi ich. Poza tym, używany w nadmiarze może uwypuklać inne słabości np. wiotkość.

Tych 5 ważnych zasad troski o strefy wokół oczu pomoże Ci utrzymać ją w dobrej kondycji!

Więcej informacji znajdziesz na https://alkmie.com/pol_m_Produkty_Obszar-pielegnacji_oczy-202.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]