Jak zadbać o skórę wokół oczu?

0
2462

Wiele kobiet cierpi z powodu widocznych cieni i sińców pod oczami. Skóra w tym rejonie jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników. Przez całe dnie skóra wokół oczu pracuje, co znacząco sprzyja powstawaniu zmarszczek. Niewyspanie, przepracowanie i stres skutkują podkrążonymi oczami i obrzękami.

Odpowiedni demakijaż

Dokładny i zarazem delikatny demakijaż powinien być absolutną podstawą pielęgnacyjnej rutyny. Skóra obciążona całodziennym makijażem potrzebuje dokładnego oczyszczenia. Organizm najlepiej regeneruje się podczas,  zatem chcąc prawidłowo zadbać o stan skóry nie zapominaj o demakijażu. Śpiąc w makijażu Twoja skóra narażona jest na wszelkie podrażnienia.

Do demakijażu oczu oraz skóry wokół oczu zaleca się stosowanie specjalnie przeznaczonych kosmetyków np. płynów micelarnych, mleczek czy płynów dwufazowych. Aby zadbać o skórę pod oczami wybieraj kosmetyki, które mają właściwości pielęgnujące oraz nawilżające. Preparaty silnie oczyszczające wysuszają i ściągają skórę, co dodatkowo sprzyja starzeniu się cery. Pamiętaj, by wykonywać demakijaż delikatnie. Nie pocieraj okolicy oczu zbyt mocno, ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa. Nadmierne rozciąganie i tarcie może spowodować podrażnienia.

Krem pod oczy

Chcąc właściwie zadbać o skórę wokół oczu wybierz kosmetyk, który porządnie ją nawilży i zregeneruje. Regularne stosowanie kremu pod oczy już od wczesnych lat, poskutkuje piękną i zadbaną skórą w późniejszym wieku. Wybierając kosmetyk pod oczy upewnij się, że jest on przebadany dermatologicznie i okulistycznie, a także, że nie spowoduje bolesnych podrażnień spojówek. Dobry krem pod oczy powinien zachowywać pH odpowiednie dla skóry wokół oczu. Nie powinien on zatem zawierać zapachowych substancji drażniących. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego właściwy krem powinien posiadać filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. Sklep Dermalogica oferuje produkty dedykowane delikatnej skórze okolic oczu.

Wybierając odpowiedni kosmetyk, upewnij się, że jest on przeznaczony do skóry wokół oczu. Miejsce to jest szczególnie wrażliwe i podatne na wszelkie podrażnienia. Oprócz stosowania kosmetyków, pamiętaj także o wypoczynku. Brak snu i przemęczenie szybko poskutkują nieestetycznymi sińcami i podkrążeniami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]