Leczenie przewlekłego bólu pleców – to powinieneś wiedzieć!

0
51
Leczenie przewlekłego bólu pleców

Przyczyn bólu kręgosłupa czy stawów może być naprawdę wiele. Wady postawy, nadwaga, praca w pozycji siedzącej lub zbyt duże obciążenie fizyczne mogą sprawić, że bóle pleców staną się naprawdę dokuczliwym problemem. Jeśli jednak taki ból pojawia się przewlekle, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarzem, aby ustalić jego przyczynę. Zobacz, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji!

W zależności od przyczyn przewlekłego bólu pleców możliwe będzie jego całkowite usunięcie lub jedynie złagodzenie objawów przy pomocy odpowiednio dobranych leków czy terapii. Najważniejsza jest jednak konsultacja ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie leczenie. Czy musisz czekać wiele miesięcy w kolejce? Niekoniecznie. Poznaj możliwość konsultacji lekarskiej online!

PlusRecepta.pl – konsultacje lekarskie online

Ból nie pozwala Ci normalnie funkcjonować, a kolejka do lekarza ciągnie się miesiącami? Jest na to rozwiązanie. Od czasów pandemii coraz więcej pacjentów decyduje się na skorzystanie z tzw. przychodni internetowych, takich jak PlusRecepta.pl – konsultacje lekarskie online. To wygodne rozwiązanie, pozwalające na szybką konsultację ze specjalistą bez konieczności czekania w długiej kolejce, a nawet bez wychodzenia z domu. Lekarze w PlusRecepta.pl są dostępni przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, dzięki czemu konsultację możesz odbyć nawet w weekend czy po godzinach pracy.

Ból stawów i kręgosłupa – recepta online

Wiele bóli stawów i kręgosłupa można złagodzić odpowiednio dobranymi lekami. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz konsultacji ze specjalistą w celu dobrania odpowiedniego leczenia, czy też potrzebna Ci recepta na konkretny lek, który jest już sprawdzony w Twoim przypadku, możesz skorzystać z przychodni internetowej.

Aby wykupić lek na swoje dolegliwości w aptece, potrzebna jest recepta – ból stawów i kręgosłupa zwykle wymaga szybkiego działania, dlatego czekanie w kolejce do tradycyjnej przychodni nie zawsze wchodzi w grę. Jeśli więc potrzebujesz recepty w krótkim czasie, skorzystaj z konsultacji lekarskiej online. Kiedy lekarz uzna to za potrzebne, wystawi pacjentowi e-receptę online. Jej kod otrzymasz natychmiast na adres e-mail lub SMS-em i będziesz mógł zrealizować ją w dowolnej aptece na terenie Polski.

Przewlekły ból – co warto wiedzieć?

Przewlekły ból stawów i kręgosłupa zawsze ma swoją przyczynę. Aby ją znaleźć, lekarz powinien zebrać dokładny wywiad, a także w razie potrzeby wystawić pacjentowi skierowanie na dodatkowe badania, takie jak rentgen (RTG), rezonans magnetyczny (MRI) lub tomogtafię komputerową (TK). Pozwoli to potwierdzić lub wykluczyć ewentualne złamania czy zmiany zwyrodnieniowe. Taka diagnostyka pozwoli także dobrać odpowiedni sposób leczenia farmakologicznego lub inną metodę, np. blokady nadtwardówkowe, toksyny botulinowe, leczenie chirurgiczne czy metody fizykalne, takie jak akupunktura czy akupresura. Warto także pamiętać, że różnego rodzaju ćwiczenia mogą pomagać w zmniejszeniu bólu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]