Męska pielęgnacja – wybierz idealną maszynkę do golenia!

0
672
Męska pielęgnacja

Panowie, którzy lubią gładką cerę i drobiazgowo dbają o dokładne golenie skóry decydują się na wykorzystywanie tradycyjnie rozumianych maszynek do golenia. Na rynku dostępne są tanie, jednorazowe modele wykonane z plastiku, z zamontowanym na stałe ostrzami. Takie maszynki są na wygodne, gdy jedziesz w delegację lub chcesz się szybko odświeżyć. Jednak nie są ekologiczne i funkcjonalne – głównie dlatego, że główka maszynki nie jest ruchoma i nie dostosowuje się do kształtu twarzy.

Znacznie lepszym i przyjemniejszym wyborem są maszynki z ruchomymi głowicami i wymiennymi ostrzami. W takim przypadku musisz jednorazowo kupić rączkę, która przy typowym użytkowaniu powinna wystarczyć Ci nawet na kilkanaście miesięcy. To do takiej rączki dokupujesz jedynie wymienne ostrza, aby mieć pewność, że głowica będzie pasować do uchwytu. Takie maszynki wielorazowe mają zazwyczaj więcej ostrzy, przez co golenie przebiega jeszcze szybciej i dokładniej – i to bez ryzyka skaleczenia.

Dla prawdziwych koneserów dbania o gładkie policzki mamy dobrą wiadomość – do łask ponownie wracają wielorazowe maszynki do golenia, w których stosowane jest ostrze żyletki. Są to modele wykonane z metalu, których głowicę rozkręca się w taki sposób, by móc zakładać i zmieniać ostrza wielokrotnie. Używanie maszynek z wymiennymi żyletkami wymaga jednak sporo wprawy – trzeba trzymać je pewnie w dłoni i zadbać o możliwie najlepsze nawilżenie skóry w czasie golenia. Praktyka się opłaca, skóra po ogoleniu żyletką staje się idealnie gładka.

Maszynka, gdy chcesz zadbać o zarost

Z zupełnie innymi wątpliwościami dotyczącymi wyboru maszynki do golenia zmagają się panowie, którzy wolą nosić nieco dłuższy zarost. W ich przypadku polecić możemy oczywiście maszynki do strzyżenia, w tym trymery do brody. Za pomocą takiego urządzenia możliwe jest nie tylko zgolenie włosków do minimalnej długości, ale też nadanie pożądanego kształtu dłuższemu zarostowi. Odpowiedni styl uzyskać może każdy – warto tylko wybierać maszynki wyposażone w przynajmniej jedną lub dwie dodatkowe nakładki trymerowe. Pozwalają one wyciągnąć włosy do określonej długości, dzięki czemu za niemal jednym ruchem wyrównasz brodę do wybranego poziomu. Trymer, dzięki węższej głowicy i dopasowanym do niej ostrzom tnie precyzyjnie i nadaje się do regulowania owłosienia na całej twarzy.

Jeśli natomiast obok brody i zarostu mężczyzna lubi samodzielnie dbać o fryzurę – klasyczna maszynka do golenia będzie najbardziej funkcjonalnym urządzeniem, które powinno trafić w jego ręce. W zestawie z maszynką również znajdują się nakładki o różnych długościach, które można łatwo wymienić w zależności od tego, czy przycina się zarost, brodę czy fryzurę. 

Na rynku znajdują się zarówno trymery, jak i maszynki do strzyżenia, które zasilane są kablowo lub akumulatorowo. Wygodnym rozwiązaniem są urządzenia, które możesz naładować przed użyciem, a później podcinać włosy bez obaw o plączący się wokół kabel.

Profesjonalne, funkcjonalne i użyteczne kosmetyki i akcesoria do golenia oferuje sklep z kosmetykami i akcesoriami dla mężczyzn Menland.

[Głosów:0    Średnia:0/5]