Metoda zapłodnienia pozaustrojowego – klinika in vitro w Warszawie

0
2756
Metoda zapłodnienia pozaustrojowego – klinika in vitro w Warszawie

Zapłodnienie metodą in vitro to dla wielu par jedyna szansa na posiadanie potomstwa. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego rocznie nawet 1,5 miliona par zderza się z problemem niepłodności, co nie nastraja optymistycznie, szczególnie w kontekście ewoluującego w stronę starzejącego się społeczeństwa. Wiele par decyduje się jednak na skorzystanie z oferty klinik leczenia niepłodności w Warszawie i decyduje się na zapłodnienie pozaustrojowe, dzięki któremu – w ramach programu rządowego – w latach 2013-2016 urodziło się ponad 20 tysięcy dzieci.

In vitro – jak przebiega proces zapłodnienia w warszawskiej klinice?

Zapłodnienie pozaustrojowe polega na połączeniu komórek jajowych z męskimi komórkami rozrodczymi w warunkach laboratoryjnych, po uprzednim przeprowadzeniu kontrolowanego hormonalnie procesu owulacji. Kolejno, uzyskane embriony umieszczane są po odpowiednim czasie w macicy, gdzie od momentu zagnieżdżenia powstaje ciąża, która dalej przebiega w sposób naturalny. To, czy metoda okaże się skuteczna zależy od wielu różnych czynników – należy pamiętać, że liczba powstałych ciąż nie jest równa z odsetkiem urodzeń. Za główne determinanty uważa się:

  • Wiek kobiety (najwięcej skutecznych zapłodnień ma miejsce u kobiet poniżej 35 roku życia)

  • Przyczyny niepłodności

Zdarza się, że procedurę trzeba powtarzać wiele razy, dlatego okres leczenia bardzo często przysparza stresu i jest niezwykle trudnym momentem dla par decydujących się na in vitro. Zdecydowanie zaleca się wtedy skorzystanie ze wsparcia psychologicznego, dzięki któremu łatwiej będzie przebrnąć przez ten czas, co także pozytywnie wpłynie na wyniki w poszczególnych etapach zapłodnienia.

 

Warszawa – kliniki in vitro w stolicy

Wybór kliniki leczenia niepłodności w Warszawie to najważniejsza decyzja, jaka stoi przed parą decydującą się na zapłodnienie pozaustrojowe. Bez względu na to, czy chodzi o wczesną diagnostykę czy o samo przeprowadzenie procedury, warto zapoznać się z różnymi ofertami (np. https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro), aby wyłonić miejsce, w którym zapewniona zostanie jak najlepsza opieka. Uwagę powinno się zwrócić przede wszystkim na doświadczenie oraz wachlarz usług, które oferuje placówka. Także wykwalifikowany personel z odpowiednim podejściem to gwarancja swobodnej i przyjaznej atmosfery, rzetelnie prowadzonego leczenia oraz profesjonalnej komunikacji z pacjentem – objaśnianie poszczególnych etapów leczenia i rozwiewanie pojawiających się ze strony pacjentów wątpliwości powinno być absolutnym standardem, jeśli chodzi o kliniki zajmującej się zabiegami in vitro.

[Głosów:2    Średnia:3/5]