Mydło naturalne czy sklepowe – poznaj różnice

0
3202
Mydło naturalne czy sklepowe – poznaj różnice

Do łask wraca wszystko to, co naturalne i ekologiczne. Wpływa moda na to, co zdrowe oraz zwiększająca się z roku na rok świadomość społeczna. Chcemy prowadzić zdrowe życie oraz otaczać się wszystkim tym, co najlepszego dla naszego samopoczucia i zdrowia. Powracamy więc do prostoty, natury i nieprzetworzonych składników mówiąc „nie” wszelkim chemicznym ulepszaczom. Zdaje się, że swój czas mają ponownie mydła naturalne. Czy w tym przypadku tradycja jest lepsza od nowoczesnych rozwiązań? Wybrać mydło naturalne czy sklepowe? Co będzie lepsze dla mojego ciała? Poznaj z nami różnice i wybierz produkt najlepszy dla siebie.

Wybierz to, co zdrowsze! Czyli co przemawia za wyborem mydeł naturalnych?

Nie trudno się domyślić, że tym, co przemawia za wyborem mydeł naturalnych są ich składniki, czyli to wszystko, co znajduje się na tyle etykietki każdego produktu kosmetyczno-pielęgnacyjnego. W składzie znajdziemy tłuszcze pochodzenia organicznego – roślinnego i zwierzęcego. Wśród tych pierwszych tłuszczy bardzo często pojawia się tutaj olej kokosowy czy oliwa z oliwek.

Najbardziej znane mydła tradycyjne

W Polsce jest coraz więcej miejsc, zarówno malutkich sklepików stacjonarnych, jak i sklepów online, w których można zaopatrzyć się w znakomite produkty. Wśród tych, które są najbardziej znane należy wymienić trzy ich rodzaje:

Mydło marsylskie – jest to mydło francuskie, które tworzy się na bazie oliwy z oliwek.

Mydło Aleppo – ten rodzaj mydła naturalnego tworzy się w przeważającej mierze z oleju laurowego.

Mydło osun – jest to mydło afrykańskie, które tworzy się na bazie sproszkowanego drzewa osun, z palonych liści palmowych z dodatkiem aloesu i limonki. Bardzo charakterystyczne jest tutaj dodanie odrobiny masła shea.

Obalamy mit: mydło naturalne nie myje dokładnie naszego ciała. Myje!

Mity krążą w każdej dziedzinie, nie ominęły także mycia ciał mydłami naturalnymi. Jeden z nich mówi, że te tradycyjne nie wyszorują dokładnie naszego ciała. Czy to prawda?

Zacznijmy od tego, że mydło stworzone metodą naturalną, czyli bez tych wszystkich chemicznych ulepszaczy, nie będzie się pieniło jak te nowoczesne sztuczne ich odpowiedniki. Samo mydło jest w tym przypadku utwardzonym tłuszczem i samodzielnie nie pozwoli na prawidłowe rozprowadzenie się. Najzwyczajniej więc w świecie trzeba go użyć prawidłowo. Stosować z mieszanką ciepłej wody. Dopiero wówczas jest skutecznym i naturalnym środkiem myjącym, którzy nie szkodzi naszej skórze i zdrowiu.

Z jego pomocą pozbędziemy się niemiłych zapachów i wyszorujemy dokładnie brud, który zebrał się na skórze. A co najważniejsze, mydło naturalne nie usuwa naturalnej warstwy lipidowej. Z tej przyczyny eksperci polecają je szczególnie osobom, które mają skórę suchą, wrażliwą, a także tą skłonną do różnego rodzaju podrażnień.

Dlaczego warto zamienić mydło sklepowe na naturalne?

Faktem jest, że mydła sklepowe bardzo często pięknie wyglądają i wspaniale pachną, ale faktem również jest, iż pozbywają się naszej naturalnej warstwy tłuszczu ze skóry, co czyni ją wysuszoną i powodować może różne podrażnienia.

Warto wspomnieć o tym, że mydło naturalne zastąpi nie tylko mydło sklepowe, ale świetnie posłuży do mycia włosów, zastąpi piankę do golenia czy proszek do prania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]