Wybór pilnika do paznokci – ziarnistość i kształt

0
2621

Wygląd paznokci w dużym stopniu jest uzależniony od ich kształtu. W celu uzyskania najlepszego z możliwych konieczne jest zastosowanie odpowiedniego pilnika. Oferta rynku jest bardzo bogata, a Klientkom oferuje się następujące rodzaje pilników: papierowe, szklane, szafirowe, z piaskowca, krzemowe oraz teflonowe. Każdy z nich cechuje się nieco innym przeznaczeniem i sposobem zastosowania. Ważne jest jednak również skupienie uwagi na ziarnistości pilniczka oraz jego kształcie.

Ziarnistość pilnika – rodzaje

Jest to parametr określający liczbę ziarenek przypadających na cm2 powierzchni. Informacje na ten temat są umieszczane przez producenta na opakowaniu.

Możemy wyróżnić:

* Pilniki gruboziarniste (gradacja 80 – 100) – porównywalne do papieru ściernego, ze względu na bardzo duże ścierne właściwości stosuje się je przede wszystkich do zdejmowania tipsów, a nie do formowania kształtu paznokci,

* Pilniki średnioziarniste (gradacja 100-180) to najczęściej wybierany stopień ziarnistości, który umożliwia formowanie kształtu paznokci, zarówno naturalnych, jak i tipsów oraz paznokci hybrydowych, żelowych, akrylowych itp. To prawdopodobnie najlepszy pilnik do paznokci, uniwersalny i polecany do każdego rodzaju paznokci.

* Pilniki drobnoziarniste (gradacja 240-500) – ich przeznaczeniem jest wygładzenie płytki paznokcia, bez ich uszkodzenia i zarysowania. Po nadaniu kształtu właściwego pilnikiem średnioziarnistym, warto zastosować drobnoziarnisty do wypolerowania paznokci oraz nadania oczekiwanego kształtu ich brzegom.

* Polerki (gradacja 500-1500), których przeznaczeniem jest wygładzenie i zmatowienie płytek; głównie wykorzystywane przez manicurzystki w profesjonalnych gabinetach.

Na jaki kształt pilnika się zdecydować?

Jest to istotne ze względu na wygodę stosowania. Każdy posiada w tym zakresie własne preferencje i przyzwyczajenia, warto jednak czasem wypróbować czegoś nowego, a drogerie oferują obecnie swoim Klientom, między innymi:

* Pilniki proste, które idealnie skracają i nadają kształt paznokciom,
* Pilniki zaokrąglone, wykorzystywane do usuwania skórek przy paznokciach,
* Pilniki eliptyczne, wygodne ze względu na duże możliwości manewru, obracania w różne strony,
* Pilniki typu blok – w kształcie kostki, którą idealnie można zmatowić płytki paznokci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]