Naturalna pasta do zębów – czy jest skuteczna?

0
1388
Naturalna pasta do zębów

Od dłuższego czasu obserwuje się wzrost zainteresowania ekologią i produktami z naturalnych składników. Za tym trendem podążają też sklepy stomatologiczne oferując coraz to szerszy wybór past naturalnych. Wiele osób jednak słusznie zadaje sobie pytanie o ich skuteczność oraz generalne właściwości. W tym krótkim artykule przytoczymy kilka podstawowych charakterystyk oraz na co zwrócić szczególną uwagę kupując nowy produkt w sklepie ze specjalistycznymi akcesoriami dentystycznymi.

Naturalne produkty w sklepach stomatologicznych

Produkty naturalne to dużo więcej niż minimalistyczne opakowanie i dopisek o organicznych składnikach. W rzeczywistości w sklepach dentystycznych często można spotkać się z płynami, pastami i innymi środkami do higieny jamy ustnej o różnej jakości. Warto jednak zajrzeć odrobinę głębiej, żeby poczucie wybrania skutecznego, dobrze skomponowanego produktu z naturalnymi ekstraktami, pomagającego nam w codziennej pielęgnacji, a dodatkowo dbającego o środowisko nie było jedynie złudnym chwytem marketingowym. Podstawą jest w związku z tym czytanie składów. Ten prosty nawyk w rzeczywistości wyjawi, czy konkretny produkt jest z istotnym dodatkiem węgla aktywnego i ma szansę przynieść oczekiwane rezultaty, czy jest go tam jedynie znikoma ilość i nie ma jak zadziałać. Teraz na szczęście już nawet internetowy sklep stomatologiczny zamieszcza etykiety, dzięki czemu można wygodnie i zdalnie zapoznać się bliżej z wszystkimi składnikami, wyjaśniając ewentualne nieznajome nazwy.

Dlaczego warto zainwestować w naturalną pastę do zębów?

Pasta do zębów dla praktycznie każdego jest produktem codziennego użytku, który wydaje się być bezpieczny dla naszego zdrowia. Ciekawe jest to, jak mało z nas zwraca uwagę na konkretne składniki, których unikamy np. w kremach. Pasta ma bezpośredni kontakt z błonami śluzowymi, przez co bardzo szybko przepuszcza substancje do naszego organizmu. Warto jest więc unikać tych, które uważamy za szkodliwe. Oferowane w sklepach stomatologicznych pasty naturalne są zazwyczaj tych składników pozbawione. Dzięki temu podczas ewentualnego połknięcia pasty jest mniejsze prawdopodobieństwo podrażnienia układu pokarmowego czy innych negatywnych skutków. Świadomie wybierana pasta do zębów powinna być pozbawiona o ile to możliwe następujących produktów:

  • SLS,
  • Triclosan,
  • PEG,
  • Parabeny
  • Sodium Hydroxide.

Brak tych składników może dać nam poczucie bezpieczeństwa, że codzienna pielęgnacja zębów rzeczywiście jest dla nas w pełni zdrowa i skuteczna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]