Catering dietetyczny – co to jest i jakie ma zalety?

0
1970
Catering dietetyczny

Coraz więcej obowiązków i coraz mniej czasu dla siebie? Nie jesteś z tym sam. Problemem może okazać się chęć zdrowego odżywiania, która przy braku wolnej chwili pozostaje, właśnie, tylko chęcią. Jak to zmienić? Z pomocą przychodzi catering dietetyczny! Co to jest i jakie ma zalety? Podpowiadamy!

Catering dietetyczny – co to jest?

Zacznijmy od podstawowego pytania zadawanego sobie przez osoby, które do tej pory nie miały styczności z cateringiem dietetycznym. Co to jest? To dieta pudełkowa, czyli plan żywieniowy podzielony na najczęściej 5 posiłków – śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację, które są opracowywane przez dietetyka, przyrządzane przez profesjonalnego kucharza, a następnie dostarczane prosto pod wskazany adres. Oferty tzw. pudełek możesz również znaleźć pod nazwą fit cateringu oraz diety pudełkowej.

Co ciekawe, do niedawna catering dietetyczny był zarezerwowany przede wszystkim dla celebrytów, jednak w ostatnich latach zdobył popularność wśród sportowców i osób, które ze względu na stan zdrowia muszą przestrzegać określonych zasad żywienia. W ten sposób powstały diety pudełkowe dla diabetyków, bez glutenu, wegetariańskie czy o niskim indeksie glikemicznym. Oczywiście, decydując się na zamówienie cateringu dietetycznego, możesz wybrać kaloryczność jadłospisu.

Zalety cateringu dietetycznego

Znasz już podstawowe informacje na temat cateringu dietetycznego i wiesz, co to jest. Czas przyjrzeć się zaletom diety pudełkowej, dzięki którym zyskała tak wielu zwolenników nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Najważniejsze z nich to:

  • oszczędność czasu – ten punkt nie wymaga wytłumaczenia. Z pewnością doskonale wiesz, jak trudne jest zaplanowanie posiłków, zrobienie zakupów i ugotowanie potraw na następny dzień. Z pomocą cateringu dietetycznego masz ten problem z głowy!
  • różnorodność – wielu osobom dieta kojarzy się z monotonią. Dieta pudełkowa udowadnia, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być nudne, a na talerzu mogą znaleźć się smaczne, pożywne dania.
  • wygoda – pudełka możesz mieć zawsze przy sobie. Szczelnie zapakowane potrawy mogą być gotowe do zjedzenia na zimno lub wymagać podgrzania. Bez problemu poradzisz sobie z tym z pomocą biurowej mikrofalówki.
  • zdrowie – firmy oferujące catering dietetyczny współpracują z doświadczonymi dietetykami, którzy opracowują jadłospisy w taki sposób, aby dostarczały wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jadłospisu składniki odżywcze.
  • diety zgodne z Twoimi potrzebami – dieta pudełkowa jest dostępna w dziesiątkach różnych odsłon i wielu kalorycznościach, dzięki czemu bez problemu wybierzesz dla siebie odpowiedni plan żywieniowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]