Nie możesz rzucić palenia? Oto kilka negatywnych faktów o paleniu, które mogą Ci w tym pomóc

0
911
palenie

Wszyscy doskonale wiedzą, że palenie papierosów jest szkodliwe dla naszego organizmu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo. Warto więc zapoznać się z faktami dotyczącymi palenia. Chociażby po to, aby zmotywować się do rzucenia tego destrukcyjnego nałogu.

Niebezpieczne działanie nikotyny

Papieros zawiera w swoim składzie średnio od 15 do 20 mg nikotyny. Podczas jego palenia do krwi przenika około 1 mg. Czym nikotyna w rzeczywistości jest? To alkaloid o cierpkim smaku oraz drażniącym zapachu. Do najpopularniejszej formy zażywania nikotyny, zalicza się właśnie palenie papierosów, fajki lub cygara. Nikotyna działa w sposób pobudzający na układ nerwowy, przyspiesza akcję serca oraz podnosi ciśnienie tętnicze krwi. Zawarta w papierosach nikotyna, zwiększa wydzielanie dopaminy. Hormon ten daje uczucie przyjemności i polepsza ogólne samopoczucie. Papierosy wbrew obiegowej opinii nie mogą wobec tego redukować stresu i uspokajać. Chwilowa ulga wynika wyłącznie z zaspokojenia głodu nikotynowego.

Ze szkodą dla całego organizmu

Palenie tytoniu bardzo niekorzystnie odbija się na organizmie palacza. W dymie tytoniowym znajduje się bowiem bardzo długa lista szkodliwych substancji chemicznych, które doprowadzać mogą do rozwoju takich chorób jak:

– astma,
– gruźlica,
– niewydolność płuc,
– nowotwory
– choroba wieńcowa serca.

Stan zdrowia palaczy tak naprawdę nieustannie pogarsza się z każdym kolejnym papierosem. Najczęstszą nowotworową przyczyną zgonu jest rak płuc, który spowodowany jest głównie ekspozycją na dym papierosowy. Palenie znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Oprócz tego dym negatywnie wpływa także na żołądek i dwunastnice oraz powoduje zaburzenia potencji u mężczyzn. W przypadku kobiet w ciąży jest przyczyną wielu powikłań u dziecka, z powodu oddziaływania szkodliwych substancji, które zawarte są w dymie papierosowym i braku dostarczania wystarczającej ilości tlenu.

Palenie papierosów niszczy zdrowie i urodę

Niestety papierosy niekorzystnie wpływają również na wygląd palacza. Nałóg mocno odbija się między innymi na kondycji zębów. Nikotyna sprzyja rozwojowi próchnicy i powoduje choroby dziąseł. Na zębach tworzy się osad i przebarwienia oraz następuje uszkodzenie szkliwa. To z kolei skutkuje nieprzyjemnym zapachem z ust.

Ucierpią także cera i włosy osoby palącej papierosy. Niedotleniona skóra palaczy jest bowiem szara i zrogowaciała oraz wygląda duża starzej. Przesiąknięte dymem włosy mogą szybciej wypadać, natomiast paznokcie oraz skóra palców żółkną.

Wszystkich negatywnych efektów palenia można uniknąć, dzięki porzuceniu tego nałogu. Nie jest to prostym zadaniem, jednak sporym ułatwieniem mogą być tabletki na rzucenie palenia – Recigar. Produkt ten w szybki i skuteczny sposób pozwala zmniejszyć głód nikotynowy, pomagając w ten sposób pozbyć się nikotynowego nałogu na dobre. Szczególnie przydatny w początkowej fazie rzucania, kiedy dopada nas najwięcej kryzysów. Jedno opakowanie tabletek Recigar starcza na pełną terapię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]