Pomoc domowa potrzebna od zaraz

0
1139
Pomoc domowa potrzebna od zaraz

Wiele osób szuka kogoś do pomocy w codziennych domowych obowiązkach. Niestety, trudno jest znaleźć oddanego pracownika, gotowego do ciężkiej pracy.

Jak napisać ogłoszenie?

Szukam pomocy domowej to za mało. Trzeba konkretnie sformułować swoje oczekiwania wobec poszukiwanej osoby. Warto zamieścić też w treści pensję, jaką można zaoferować. Nie wszyscy to robią i w ten sposób, niestety, dochodzi do nieporozumień. Należy traktować siebie wzajemnie z szacunkiem, nie marnować swojego czasu. Każdy potencjalny pracownik chce wiedzieć, na jakie wynagrodzenie może liczyć. Warto zamieścić również w treści zakres obowiązków tej osoby. Każdy ma przecież inne oczekiwania.

Niektórzy będą oczekiwali gotowania i prania, a inni wyłącznie zmycia podłóg i przetarcia gdzieniegdzie blatów. Dobrze, aby każdy miał szansę aplikować na takie ogłoszenie, aby późniejsza praca mu odpowiadała. Praca w domu jest bardzo ciężka. Niestety, bywa dość niedoceniana. Dlatego też warto bliżej przyjrzeć się temu, jak wycenić taką pracę.

Gdzie zamieścić ogłoszenie?

Ogłoszenie o treści szukam pomocy domowej warto zamieścić na lokalnych grupach na portalach społecznościowych. Można również zapytać wśród rodziny i znajomych. Być może znajdzie się osoba chętna do podjęcia takiej pracy. Na portalach ludzie wzajemnie siebie polecają.

Poszukiwania pomocy domowej mogą zająć trochę czasu, nie każdy ma to szczęście by znaleźć najlepszą osobę od razu. Na pewno warto wykazać się dobrą wolą i cierpliwością wobec nowego pracownika, jednak należy od razu ustalić zasady współpracy, aby każdy wiedział, jakie ma zadania i z czego zostanie rozliczony. Na pewno trzeba też omówić kwestię umowy, na jakiej zasadzie współpraca będzie podjęta.

Jaka powinna być pomoc domowa?

Na pewno powinna być to osoba, która jest skrupulatna i dokładna. Powinna być zaangażowana w to, co robi. Czy ma to być starsza czy młodsza pani? Każdy wybór ma swoje wady i zalety. Na pewno wiek nie może być jedynym kryterium, które będzie przesądzać o wyborze. Trzeba wziąć pod uwagę, że u starszej osoby zdrowie może nie być już dobre, więc taka pani może korzystać ze zwolnień chorobowych.

Z drugiej strony starsza osoba na pewno może wykazać się dużym doświadczeniem, jest dobrze zorganizowana, ponieważ sporo godzin spędziła już na sprzątaniu chociażby swojego własnego mieszkania. Trzeba rozważyć plusy i minusy każdego kandydata. Do sprzątania zgłaszają się także panowie! I nie ma w tym absolutnie nic dziwnego i wstydliwego. Dziś obowiązuje równouprawnienie i czas się z tym pogodzić!

[Głosów:0    Średnia:0/5]