Nietrzymanie moczu – jak dobrać pieluchomajtki

0
2624

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to jeden z głównych tematów, który przewija się w wieku podeszłym. To jedna z najbardziej popularnych i powszechnych przypadłości, tym samym równie ważne jest, aby umiejętnie dobierać pieluchy dla dorosłych. Nie każdy wie, że jest ich bardzo wiele rodzajów.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn to bardzo powszechny problem. Przyczyn tej dolegliwości jest wiele, jednak zawsze ważne jest, aby podjąć odpowiednie kroki, aby czuć się komfortowo, bezpiecznie i czysto. To temat, który w głównej mierze dotyczy mężczyzn w podeszłym wieku, jednak dotyka on także kobiety i osoby młodsze.

Krępująca dolegliwość

Problem ten zawsze wiąże się z uczuciem skrępowania. To bardzo trudny temat. Często powoduje wycofywanie się osób nim dotkniętych z życia społecznego. Wstyd i lęk, że publicznie zdarzy się epizod i zostaną ośmieszeni powoduje, że wolą zamknąć się przed ludźmi i nie ryzykować.

To bardzo błędne koło. Dlatego tak ważne jest, że gdy zdarzy się nietrzymanie moczu u mężczyzn czy kobiet, należy uświadomić sobie, że pieluchy są różne, niektóre są dyskretne i wygodne i pozwolą nam wyjść  z powrotem do ludzi bez strachu, za to pełni pewności siebie.

Jak dobierać pieluchy dla dorosłych:

  • Określ chłonność pieluchy

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie, na ile mocne jest nietrzymanie moczu. U mężczyzn może być większe niż u kobiet, lecz nie ma reguły. Warto orientacyjnie oszacować, ile niekontrolowanego moczu oddajemy w ciągu kilku 2-3 godzin. Czy jest to wyłącznie oddawanie moczu kropelkowe, czy może 100 ml, 200 ml, a może więcej? Można zanim się kupi pieluchy zapisywać jakiś czas epizody i ich wielkość, co pomoże nam podjąć decyzję. Zapisujmy wtedy również to, ile płynów przyjęliśmy, a także liczbę wizyt w toalecie. Na tej podstawie określimy chłonność pieluchomajtek, które będą najbardziej odpowiadać naszym potrzebom.

Pamiętajmy, że ciężkie nietrzymanie moczu i pieluchy anatomiczne najczęściej dotyczą osób chorych i leżących, które wypróżniają się wyłącznie w pieluchę.

  • Pieluchy, pieluchomajtki itd. – co i jak wybrać

Dlatego tak ważne jest dokładne obliczenie chłonności pieluchy, jaka jest nam potrzebna, gdyż od tego zależy komfort noszenia. Często osoby starsze używają pieluch większych i znacznie bardziej chłonnych niż potrzebują. Przez to noszenie pieluchy jest niewygodne i źle się z nią czują. Nietrzymanie moczu u mężczyzn i kobiet nie musi wcale jednak być tak nieprzyjemna. Dobrze dobrana wkładka lub pieluchomajtki mogą być prawie niewyczuwalne i dyskretne, a przede wszystkim bardzo wygodne. Ufajmy producentom i dobierajmy produkt do prawdziwych potrzeb.

  • Rozmiar

Poza tymi aspektami są rozmiary: S-XL. Przed zakupem należy zmierzyć swój obwód pasa i bioder, co ułatwi zakup dobrego rozmiaru.

[Głosów:2    Średnia:5/5]