Perfekcyjny makijaż brwi z kredką Maybelline Brow Satin

0
3022

Brwi są ramą twarzy, dlatego warto zadbać o to, by wyglądały atrakcyjnie. Odpowiednia regulacja i nadanie im kształtu, który pasuje do twarzy, to jedna kwestia – druga to ich podkreślenie tak, by nadawały twarzy charakteru. Najbardziej uniwersalnym i zarazem prostym w obsłudze, nawet dla początkujących osób, kosmetykiem jest kredka do brwi. Warto wypróbować Maybelline Brow Satin, dwustronną kredkę z pudrem. Dowiedz się, jak malować brwi z wykorzystaniem tego typu kosmetyków.

Makijaż brwi – czy rzeczywiście warto?

Wiele osób nie podkreśla swoich brwi, poniewaz wydaje im się, że niezwykle łatwo osiągnąć w ten sposób karykaturalny efekt, a przecież liczy się naturalny wygląd. Zbyt dużo cienia, za wiele żelu i zamiast ładnie podkreślonej twarzy otrzymujemy coś wręcz odwrotnego. Nie jest to jednak powód, dla którego warto rezygnować z malowania włosków. Dobrze wykonany makijaż, z użyciem odpowiednich produktów oraz wyczucia, może sprawić, że twarz będzie wyglądać bardziej wyraziście i atrakcyjnie. Wykonanie makijażu brwi pozwala ponadto na korekcję ich kształtu, nadanie pożądanego koloru, a także na wypełnienie ubytków i zagęszczenie włosów. Dodanie żelu jako ostatniego etapu malowania zapewnia utrwalenie ułożenia nawet niesfornych włosków. Zatem – jak najbardziej warto! Warto również dowiedzieć się, jak malować brwi, by efekty zachwycały.

Jak malować brwi?

Makijaż brwi nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Aby efekt końcowy był jak najlepszy, warto przed przystąpieniem do malowania poznać kilka podstawowych zasad.

  • Najpierw wyreguluj brwi, by nadać im kształt odpowiedni do twojej twarzy. Jeśli nie jesteś pewna, jak to zrobić, udaj się do kosmetyczki.
  • Wybierz produkt, którego będziesz chciała użyć do malowania włosków. Do wyboru masz wiele możliwości: cienie, pomady, woski oraz kredki. Najlepsze na początek i najłatwiejsze w użyciu są kredki. Wypróbuj Maybelline Brow Satin – ten produkt z jednej strony ma automatyczną kredkę, a z drugiej puder do wypełnienia ewentualnych ubytków i utrwalenia całości.
  • Dobierz odpowiedni kolor produktu. Pamiętaj, że powinien on być zbliżony do naturalnego koloru włosków lub nieco jaśniejszy, ale niezbyt mocno. Zwróć uwagę, by kontrast między włoskami a kosmetykiem nie był zbyt duży – całość ma wyglądać naturalnie.
  • Zaopatrz się w szczoteczkę, która posłuży do przeczesywania włosków oraz wyczesywania nadmiaru produktu, by makijaż prezentował się naturalniej. Może być to specjalny przyrząd, ale równie dobrze sprawdzi się szczoteczka od starej maskary – pamiętaj jednak, by przed użyciem dokładnie ją wyczyścić!

Jak malować brwi kredką?

Wybierz taki produkt, który nie jest bardzo woskowy w konsystencji, aby uchronić się przed powstawaniem grudek. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki dwa w jednym, które z jednej strony mają kredkę, a z drugiej puder – takie jak Maybelline Brow Satin.

  • Malując kredką, skup się na wyrównaniu kolorytu i nadaniu brwiom pożądanego odcienia.
  • Jeśli łuk jest zbyt krótki – skoryguj go i dociągnij odpowiednio.
  • Skup się na wypełnieniu miejsc, w których włosków jest mniej. Możesz je wypełnić pudrem.
  • Na koniec wyczesz nadmiar produktu szczoteczką.

Korzystając z kredki do brwi, nie musisz wyrysowywać starannych łuków – podkreślasz jedynie naturalny kształt brwi, korygując go i wypełniając ewentualne ubytki. Taki makijaż można wykonać bardzo szybko i nawet początkująca osoba sobie z nim poradzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]