Pianki do golenia dla kobiet

0
3077
pianka do golenia

Pianka i żel do golenia to dwa podstawowe i najpopularniejsze kosmetyki do depilacji skóry. W sklepach z kosmetykami znajdziemy mnóstwo różnych pianek i żeli do golenia, które powinno się stosować przed depilacją, przy pomocy maszynki do golenia.

Jednak mimo, że jest to oczywiste to nie wszystkie kobiety o tym pamiętają. Albo po prostu wygrywa lenistwo i wtedy idziemy na łatwiznę, nakładamy na miejsce depilacji cokolwiek jest pod ręką. Niestety szampon, żel pod prysznic lub mydło, nie zastąpią pianki do golenia.

Jak golić się przy użyciu pianki do golenia?

Podstawą jest odpowiednie przygotowanie skóry. Przed depilacją należy umyć skórę, za pomocą żelu myjącego. Następnie zmyć żel ciepłą wodą, która ma za zadanie sprawić, że włosy zmiękną, a skóra się rozluźni.

Kolejnym krokiem jest użycie kosmetyku do golenia – pianki. Wystarczy, że rozprowadzimy ją równomiernie za pomocą dłoni. Chwilkę musimy odczekać, dzięki temu pianka zadziała i bardzo dobrze zmiękczy włos. Dopiero wtedy możemy przejść do depilacji.

Pianki do golenia dla kobiet

Golić należy od góry do dołu, nie pod włos. Chyba, że włosy są dość grube i chcemy uzyskać dokładniejszy efekt. Maszynki nie należy mocno dociskać do skóry. Unikamy golenia skóry kilka razy w tym samym miejscu, ponieważ takie zachowanie spowoduje podrażnienie, objawiające się zaczerwieniem i świądem.

Dobrze by było jakby maszynka do golenia miała trzy ostrza. Jeżeli jest jednorazowa, po użyciu należy ją wyrzucić do kosza. W przypadku maszynki wielokrotnego użytku, należy kontrolować jej stan, czy nie wymaga wymiany na nową.

Ruchy maszynką do golenia powinny być zdecydowane długie i posuwiste.
W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami skóry wrażliwej zdecydowanie lepsze jest golenie wieczorem. Wtedy jest pewność, że do rana podrażnienie zniknie.

Na zakończenie depilacji, należy przemyć skórę ciepłą wodą, aby zmyć resztki preparatu. A następnie nałożyć krem lub balsam, który posiada właściwości nawilżające i kojące. Produkt nakłada się w miejsce poddane goleniu. 

Przeczytaj też: Maszynki do golenia – używać?

[Głosów:4    Średnia:2/5]