Sposób na długie włosy

0
5479
Sposób na długie włosy

Długie, piękne i zadbane włosy są atrybutem, o którym marzy chyba każda kobieta. Sygnalizują one bowiem zdrowie, siłę i piękno. Ile razy przeglądając magazyny modowe lub oglądając coś w telewizji, jako kobiety łapiemy się na tym, że zaczynamy zazdrościć modelkom lub też aktorkom ich pięknej, zadbanej fryzury? Chyba każda kobieta choć w raz życiu zapragnęła mieć naprawdę bujną czuprynę i długie loki, przez co zdecydowała się na zapuszczanie włosów. Żadnych nożyczek. Żadnych wizyt u fryzjera, który „niechcący” mógłby skrócić włosy o jakieś piętnaście centymetrów. Co zatem? Dobre, naturalne szampony, odżywki, wcierki… Niech rękę podniesie ta, która tego nie wypróbowała. Każdą z nas dopada to na innym etapie życia, jednak marzenie o cudownych, lśniących i długich włosach towarzyszy każdej z nas – przynajmniej jeden raz, nim zaczniemy same siebie przekonywać, że to nie dla nas i że nasze włosy nie są w stanie urosnąć już ani o milimetr. Czy jest tak naprawdę w rzeczywistości? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna, ponieważ i tak, i nie.

Próbować warto zawsze. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy ten fantastyczny szampon z reklamy nie okaże się dla nas strzałem w dziesiątkę i rzeczywiście nie przyspieszy wzrostu naszych włosów. Przechodząc obok sklepowych półek również warto przyjrzeć się dokładniej, jakie specyfiki możemy sobie zafundować, biorąc pod uwagę opis ich działania, skuteczności, a także… Stan naszego portfela – o tym trzeba pamiętać zawsze. Może się okazać, że to, co przyciągnie nasz wzrok jeszcze w drogerii, będzie zbawienne dla stanu naszych włosów i istotnie, przyspieszy ich wzrost. Życie uczy jednak, że nie zawsze należy ufać reklamie, a nawet własnej intuicji, dlatego też możemy się po pewnym czasie gorzko rozczarować. Jeśli nie będziemy widzieć żadnych efektów, włosy będą wyglądały tak samo jak zawsze i nie zaczną nagle rosnąć jak szalone – wcale nie musimy od razu rozkładać rąk i żegnać się z wizją posiadania pięknych i nad wyraz długich loków.

Żyjemy w czasach, w których z pomocą mogą przyjść nam inne sposoby. Jeśli więc nie jesteśmy w stanie odpuścić akurat tego jednego marzenia i wzdychamy patrząc na inne posiadaczki włosów sięgających poza linię pleców, najlepszym dla nas rozwiązaniem będzie przedłużanie włosów. Trend ten jest coraz popularniejszy i sięgają po niego zarówno osoby znane, gwiazdy i celebrytki, jak i zwykle kobiety, które każdego dnia mijamy na ulicy. Zależnie od zastosowanej metody, przedłużenie włosów może kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Dobrze więc byłoby odłożyć na ten cel nieco pieniędzy, ale też nie przesadzać.

Pierwsze próby przedłużenia naszych naturalnych włosów powinny być jak najmniej inwazyjne, abyśmy mogły w pełni zapoznać się z tą metodą i sprawdzić, czy w rzeczywistości odpowiada nam uzyskany efekt. Może się bowiem okazać, że nie jest on tym, czego się spodziewałyśmy, dlatego lepiej będzie na początek zainwestować we włosy doczepiane, które łatwo założyć i zdjąć nawet bez pomocy drugiej osoby.

[Głosów:0    Średnia:0/5]