Podkłady i prześcieradła nieprzemakalne dla seniorów

0
832
Podkłady i prześcieradła nieprzemakalne dla seniorów

Nietrzymanie moczu jest przykrą dolegliwością, która często dotyka osób starszych. Jest to dolegliwość bardzo krępująca i nieprzyjemna, która poważnie utrudnia seniorom codzienne funkcjonowanie i odpoczynek. Dlatego też ważne jest odpowiednie ich zabezpieczenie, aby mogli komfortowo przespać każdą noc czy też poleżeć w ciągu dnia.

Inkontynencja u osób starszych

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, to poważna dolegliwość, która może być wynikiem wieku i chorób z nim związanych. Może być dolegliwością bardzo zróżnicowaną, przybierając zarówno formę lekkiego plamienia od czasu do czasu, aż do całkowitego nietrzymania moczu. W zależności od nasilenia problem ten wymaga odpowiedniego zachowania i akcesoriów, które pomagają w zachowaniu higieny.

Największą trudność inkontynencja sprawia osobom starszym leżącym, które są zmuszone do przebywania w łóżku praktycznie cały dzień. W tym przypadku mocz nie tylko brudzi ubranie i powoduje poważne zmniejszenie higieny oraz dyskomfort. Dodatkowo prowadzi do zabrudzenia i zamoczenia łóżka, co przekłada się na dodatkowe problemy z jego oczyszczeniem i osuszeniem.

Pieluchomajtki dla dorosłych

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest zakładanie pieluchomajtek dla dorosłych. Mają one za zadanie chronić zarówno seniora przed dyskomfortem, jak i łóżko przed zabrudzeniem. Często, zwłaszcza w trakcie nocy, nie są one jednak wystarczającym zabezpieczeniem przed moczem. Dlatego też na łóżku osoby starszej powinno zawsze znaleźć się dedykowane w tym celu prześcieradło albo podkład.

Podkłady pod prześcieradła

Podkłady pod prześcieradła są chętnie wykorzystywane w wielu zakładach medycznych i opiekuńczych. Gwarantują wysoką odporność i higienę, ponieważ dobrze okrywają materac. Nie przesuwają się po nim, co sprawia, że zawsze pozostają na swoim miejscu i nie powodują rolowania materiału. W ten sposób zawsze osłaniają całą powierzchnię. Zazwyczaj układa się je pod zwykłym prześcieradłem.

Podkłady mogą być wykorzystywane także jako dodatkowe zabezpieczenie po prześcieradło nieprzemakalne, które jeszcze lepiej chroni przed wilgocią i zanieczyszczeniem materac łóżka. Dzięki takiej podwójnej ochronie senior zawsze będzie czuł się bardziej komfortowo.

Prześcieradła nieprzemakalne

Nieprzemakalne prześcieradło to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które może być stosowane zarówno u osób starszych i niepełnosprawnych, jak też u małych dzieci. Zazwyczaj ma budowę dwuwarstwową: pierwsza warstwa to przyjemny materiał frotte, pod którym znajduje się mocne PCV. Całe prześcieradło obszyte jest gumką, która po naciągnięciu na materac gwarantuje, że nie przesuwa się ono w trakcie nocy.

Jak zapewnia producent akcesoriów dla osób starszych Almach – prześcieradło nieprzemakalne dla seniora jest bardzo komfortowe dzięki pokryciu materiałem frotte. Jest miękkie, przyjemne i nie powoduje uczucia “leżenia na gumie”. Jednocześnie stanowi doskonałe zabezpieczenie całej powierzchni materaca przed zabrudzeniem dając seniorowi poczucie większej swobody i pewności.

[Głosów:1    Średnia:1/5]