Praca wizażystki

0
1276

Coraz częściej spotyka się ogłoszenia o pracę dla makijażystek lub wizażystek. Zawód ten polega głównie na wykonywaniu profesjonalnych makijaży, ale też korygowaniu mankamentów urody za pomocą kosmetyków. Wymaga poczucie estetyki, cierpliwości oraz otwartości i wiąże się z przebywaniem w towarzystwie innych osób. Co trzeba robić, aby zostać wizażystką? Na czym dokładnie polega ta praca?

Kim jest wizażystka?

W zawodzie wizażysty pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do ich głównych obowiązków należy wykonywanie makijażu, ale też pielęgnacja rzęs, brwi, ust oraz całej twarzy. Wizażyści muszą znać tajniki makijażu oraz być w stanie dopasować go do typu urody, rodzaju oświetlenia oraz okazji. Za jego pomocą potrafią zatuszować niedoskonałości urody, a następnie podkreślić jej atuty. Osoby pracujące w tym zawodzie mają duże rozeznanie w branży kosmetycznej, znają marki i producentów wielu kosmetyków oraz śledzą trendy w tej dziennie. Zajmują się też wykonywaniem analizy kolorystycznej, a następnie dobieraniem kolorów i kosmetyków do rodzaju cery.
W pracy wizażystki dużą rolę odgrywa chęć doskonalenia się i pasja. Nowe umiejętności zdobywa się nie tylko podczas kolejnych szkoleń, ale też za pomocą praktyki i obserwacji. Aby wizażystka przyciągała klientów, powinna wyróżniać się zadbanym wyglądem, wysoką kulturą osobistą, otwartością, umiejętnością rozmowy oraz wyczuciem stylu i estetyki.

Czy zawód wizażystki to coś dla Ciebie?

Interesujesz się modą i tworzeniem wizerunku oraz masz poczucie estetyki? Prawdopodobnie zawód wizażystki jest czymś dla Ciebie. W ten celu warto wykonać zawodowy kurs wizażu, który jest pierwszym krokiem, aby rozpocząć swoją przygodę ze światem makijażu i urody. Aby jednak zdobyć pracę oraz utrzymać się w charakterze wizażystki sam dyplom lub certyfikat ukończenia kursu nie wystarczy – niezbędna jest praktyka oraz umiejętności. Doskonałym pomysłem na początku kariery jest wykonywanie bezpłatnego makijażu w zamian za wykonanie zdjęć do portfolio. Zdjęcia można robić zarówno swoim koleżankom czy członkom rodziny, jak i ogłaszać się na portalach społecznościowych – wiele, nawet nieznajomych pokusi się na ofertę wykonania darmowego, profesjonalnego makijażu. Wizażystka może następnie szukać zatrudnienia nie tylko w salonach kosmetycznych, ale też przy sesjach zdjęciowych, w perfumeriach, przy produkcji filmów i reklam, w SPA czy na pokazach mody. Dla wielu osób szczytem marzeń jest współpraca z gwiazdami – aby, jednak osiągnąć ten cel niezbędny jest ogromny talent i ciężka praca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]