Przeszczep włosów? Zapisz się na konsultację do trychologa

0
830
Przeszczep włosów

Dzisiejszym światem rządzi uroda. Piękne postacie spotykamy na każdym kroku. Internet, bilbordy czy inne reklamy bombardują nas wizerunkami idealnych ludzi. Jednym z ważniejszych atrybutów piękna u mężczyzny są gęste i lśniące włosy. Jednakże stres, niewłaściwa dieta, nieodpowiednio dobrana pielęgnacja czy choroby genetyczne mają istotny wpływ na jakość i ilość włosów.

Łysienie androgenowe u mężczyzn

W przypadku mężczyzn często spotyka się łysienie androgenowe, które pojawią się w większości przypadków około 30. roku życia. Wynika ono z zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu. Wyżej wymieniona przypadłość może dotykać także kobiet, jednak zdarza się to rzadziej niż u mężczyzn. W wielu przypadkach przejście na zdrowszą dietę i zastosowanie kilku pielęgnacyjnych sztuczek może przynieść nieoczekiwane efekty.

Rynek kosmetyczny obfituje w różnego rodzaju wcierki do włosów, których zadaniem jest pobudzenie cebulki włosa do szybszej pracy, co przekłada się na szybszy wzrost włosa. Dobre efekty może przynieść także stosowanie masażerów do skóry głowy. Taki masaż poprawia ukrwienie skóry, powodując lepsze odżywienie wspomnianych cebulek włosowych. Zdążają się jednak przypadki, w których tego rodzaju środki doraźne nie będą wystarczające.

Przeszczep włosów

Alternatywą jest przeszczep włosów. Jest to mało inwazyjny zabieg, polegający na przeszczepieniu zespołów mieszków włosowych z jednego miejsca do tego, w którym występuje zauważalne łysienie. Trwa zazwyczaj kilka godzin i dla komfortu pacjenta jest wykonywany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Stosowany jest zazwyczaj w przypadku konieczności zamaskowania blizn pooperacyjnych lub przerzedzania włosów. Jest to świetny sposób na zakola. Jeśli rozważamy skorzystanie z takiego zabiegu konieczna staje się konsultacja u trychologa w sprawie przeszczepu włosów.

Trycholog to lekarz zajmujący się problemami skóry głowy i włosów. Taki specjalista pomaga dobrać plan działania odpowiedni do naszych potrzeb i możliwości. Zabieg przeszczepu cechuje wysoka cena, jednak efekty są jej warte.

Trycholog Bielsko Biała

Przeszczep włosów można wykonać raz lub kilka razy, a na efekty należy zaczekać kilka miesięcy. Po tym czasie ponownie możesz poczuć pewność siebie i odciąć się od nieprzyjemnych komentarzy dotyczących starzenia. Jest to trwała i skuteczna metoda w walce z łysieniem. Wielu znanych ludzi w Polsce i na świecie zdecydowało się na skorzystanie z transplantacji. Bardzo serdecznie zapraszam do skorzystania z opcji konsultacji, a wszystkich potrzebnych informacji chętnie udzieli trycholog Bielsko Biała – www.medmix.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]