Przygotuj ciało do sezonu narciarskiego – skuś się na masaż tajski

0
2664
Przygotuj ciało do sezonu narciarskiego - skuś się na masaż tajski

Masażowi tajskiemu przypisuje się nie tylko długowieczną tradycję, ale również wszechstronne i przede wszystkim realnie skuteczne oddziaływanie. Doceniają je wszyscy, którzy choć raz mieli okazję skorzystać z tej formy relaksacji. Tajski masaż posiada przy tym niejedną odmianę. Dzięki temu z zabiegów może skorzystać szerokie grono osób, między innymi te, które preferują aktywny wypoczynek – typu jazda na rowerze bądź nartach – lub zawodowo uprawiają różnego rodzaju aktywności. To właśnie im dedykowany jest tak zwany masaż sportowy tajski.

Na czym polega masaż tajski dla sportowców?

Zabieg odbywa się na specjalnym łóżku bądź materacu. Masażystka oferuje klientom jednorazową bieliznę. W trakcie masażu używane są olejki (pozyskiwane wyłącznie z roślin o specjalnych właściwościach), podgrzewane do właściwej temperatury, dzięki którym jego efekty utrzymują się na dłużej, zaś sam masowany szybko wprawiany jest w przyjemny, głęboki stan odprężenia. Jego zmysły zostają wyciszone, a ciało reaguje jeszcze lepiej i intensywniej na dotyk masażystki.

Technika wykorzystywana w trakcie zabiegu to „ósemki” wykonywane przedramieniem. Siła nacisku jaką odczuwa masowany klient, zależy od indywidualnych potrzeb jego ciała. Dyplomowana masażystka doskonale je wyczuwa i rozpoznaje, ale jest też skłonna odnieść się do sugestii samego odbiorcy. Zabieg ten odbywa się na całym ciele – od stóp po głowę – ze szczególnym naciskiem na te jego partie, które wymagają szybszej regeneracji czy zwiększonej odporności i wytrzymałości na obciążenia. Zazwyczaj są to: ścięgna, mięśnie i stawy.

Jak korzysta nasze ciało na tego typu zabiegu?

Tajski masaż sportowy wykonywany jest głównie w celu przyspieszenia regeneracji organizmu po wykonanym wysiłku. Ale nie tylko. W przypadku osób, które pragną przygotować się jak najlepiej do sezonu narciarskiego, bądź też ważnych zawodów, technika ta pozwoli przygotować ustrój do planowanego obciążenia. Tajski masaż sportowy oddziałuje na organizm wielokierunkowo. Od strony czysto fizycznej pomaga:

 • zadbać o właściwe przygotowanie mięśni;
 • usunąć napięcie mięśniowe;
 • nadać właściwą elastyczność stawom;
 • rozciągnąć ścięgna;
 • przygotować organizm do aktywności fizycznej.

Warto też podkreślić, że tego typu zabieg przyspiesza znacznie przemianę materii, co może wpłynąć pozytywnie na utrzymanie właściwej masy ciała. Ma to znaczenie przy uprawianiu tak wymagającego sportu, jakim jest jazda na nartach. Pozostałe zalety tego typu masażu to:

 • ładnie ukształtowana sylwetka – dzięki temu można czuć się dużo lepiej w stroju narciarskim;
 • pozbycie się nadmiaru wody i toksyn z organizmu;
 • usprawnienie przepływu krwi – co minimalizuje efekt obrzmiałych czy spuchniętych nóg lub dłoni;
 • nadanie ciału gibkości;
 • podniesienie wydolności i wytrzymałości organizmu.

Na zabiegu tym korzysta również sfera psychiczna. Osoba poddająca się masażowi staje się:

 • bardziej odprężona i zrelaksowana;
 • wypoczęta;
 • odporniejsza na stres czy sytuacje trudne (np. lęk przed trudniejszym zjazdem).

Wpływa to na: wyrobienie refleksu oraz znacznie podnosi poziom koncentracji, co pozwala uniknąć na przykład zderzenia z innym narciarzem. Masażystka w trakcie zabiegu uwalnia również pokłady energii, dzięki czemu opuszczając gabinet, można poczuć szybko przypływ sił witalnych i nabrać chęci do działania.

Dzięki masażowi tajskiemu sportowemu możesz w 100% czuć się pewnie nawet na najtrudniejszym stoku. Technika ta zastępuje z powodzeniem wielogodzinne i wielotygodniowe przygotowania czy treningi, nie obciążając dodatkowo serca czy płuc, a usprawniając jeszcze ich funkcjonowanie. Masaż ten pozwoli Ci uniknąć przykrych kontuzji, typu zwichnięcie stawu czy skręcenie kostki, gdyż zarówno stawy, jak i ścięgna nabiorą odpowiedniej sprężystości. Twoje mięśnie z kolei nabiorą wystarczającej siły i będą w stanie podołać bez trudu obciążeniu, jakiemu je poddasz. Już dziś umów się na serię zabiegów i zabierz ze sobą w góry doskonałą kondycję i świetne przygotowanie.

Źródło: Tajski Masaż – TajskieSpa.pl

[Głosów:3    Średnia:5/5]