Recepta online, jak zdobyć przedłużenie recepty nie wychodząc z domu?

0
858
Recepta online

Wprowadzenie recept elektronicznych było początkiem rewolucji w zakresie telemedycyny i zdrowia na odległość. Już nie musisz czekać w długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Wystarczy tylko wypełnić prosty formularz online – potrzebną receptę uzyskasz, nie wychodząc z domu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

E-recepta bez wizyty u lekarza, komu może pomóc konsultacja z lekarzem online?

Recepta online to rozwiązanie, które jest pomocne w wielu przypadkach. Świetnie sprawdzi się, gdy skończy nam się opakowanie tabletek antykoncepcyjnych lub nie mamy czasu na wizytę u lekarza, a potrzebne nam jest przedłużenie recepty wybieranych leków. W tych i wielu innych sytuacjach z pomocą przychodzą e-konsultacje. Dzięki nim każdy może uzyskać receptę online na potrzebne w danym momencie leki.

Uzyskanie e-recepty przez internet jest teraz niezwykle proste. Wystarczy wejść na odpowiednią platformę i wyszukać na niej wybrany lek. Po jego selekcji nastąpi przekierowanie do formularza, który musimy wypełnić. Zawiera on pytania, które dotyczą naszych dolegliwości, chorób przewlekłych i ostatnich wizyt u lekarzy specjalistów. Ta forma zastępuje klasyczny wywiad, który standardowo zostałby przeprowadzony w gabinecie lekarskim. Następnie musimy odpowiadać na pytania zgodnie z naszym aktualnym stanem zdrowia. Po wypełnieniu formularza zostanie on przesłany do lekarza specjalisty, który na jego podstawie podejmuje decyzję o wypisaniu e-recepty.

 

Na jakie leki możemy otrzymać e-receptę?

Przy pomocy e-konsultacji uzyskamy receptę na wiele dolegliwości. Najczęściej wybieranymi lekami przez klientów takich witryn są tabletki antykoncepcyjne. Jest to bardzo wygodny sposób na przedłużenie recepty bez czekania na wizytę u ginekologa. Pamiętajmy jednak, że pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych powinno być przepisanie w gabinecie lekarskim po wykluczeniu przeciwwskazań do ich stosowania. To samo tyczy się chorób przewlekłych, w których potrzebna jest obszerna diagnostyka przed przepisaniem odpowiedniego leku.

Forma e-konsultacji jest bardzo wygodna, gdy zachodzi potrzeba uzyskania recepty również na tabletkę „dzień po”. W tej sytuacji czas pełni kluczową funkcję, często warunkując skuteczność awaryjnej metody antykoncepcji. Dzięki e-konsultacji jesteśmy w stanie otrzymać receptę niezwykle szybko, bo nawet do 5 minut. Receptę online otrzymamy również na leki stosowane w zakażeniach układu moczowego, chorobach przewodu pokarmowego, nerek, wątroby, a także preparaty zalecane przy leczeniu nadciśnienia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]