Samodzielna stylizacja włosów dla początkujących

0
1233
Samodzielna stylizacja włosów dla początkujących

Włosy to jeden z najważniejszych elementów naszego wyglądu. W zależności od ich stanu, sposobu ułożenia oraz typu fryzury, możemy wywoływać mniej lub bardziej pozytywne wrażenie. Wiele osób stara się zadbać o swój wygląd, poddając włosy codziennej stylizacji. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – za pomocą jakich kosmetyków warto stylizować swoją fryzurę, do jakich rodzajów włosów są przeznaczone oraz gdzie warto się w nie zaopatrywać.

Podstawowe zasady stylizacji włosów

Rozpoczynając swoją przygodę ze stylizacją włosów, warto zdać sobie sprawę z kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim – stylizacji poddajemy włosy umyte, czyste, a także (przynajmniej w niewielkim stopniu) rozczesane.

To czy włosy będą mokre, czy suche jest mniej istotną sprawą i zależy zarówno od predyspozycji naszych włosów, jak i od rodzaju stosowanego kosmetyku. Niektóre z nich nakłada się na włosy mokre, inne z kolei na suche. Znajdziemy również takie kosmetyki, które można nakładać zarówno na włosy suche, jak i wilgotne.

Wybierając kosmetyk do stylizacji włosów, warto także zwrócić uwagę na to, czy i w jaki sposób oddziałuje on na strukturę włosa. Niektóre kosmetyki zbyt często stosowane mogą wyniszczać włosy, inne z kolei mogą wywoływać efekt odwrotny – odżywiać je i wzmacniać ich strukturę. W przypadku niektórych lakierów czy pianek – zwłaszcza tych mocno usztywniających fryzurę – warto stosować kosmetyki komplementarne – na przykład odżywki do włosów. Będą one neutralizować potencjalnie szkodliwe oddziaływania.

Najczęściej stosowane kosmetyki do stylizacji włosów

Wśród kosmetyków cieszących się największą popularnością wymienić należy żel do włosów. Jest to kosmetyk produkowany na bazie wody, o różnie stopniowanej konsystencji – znajdziemy zarówno żele twarde niczym galaretka, jak i te zupełnie wodniste. Ich konsystencja informuje nas o sposobie oddziaływania – im mocniejszy żel, tym bardziej będzie gęsty.

Pianka do włosów to kosmetyk równie chętnie stosowany. W mniejszym stopniu nadaje się do tworzenia wymyślnych stylizacji, jego atutem jest natomiast zwiększenie objętości włosów. Piankę nakłada się na całej długości włosów, które wchłaniając ją, unoszą się od nasady.

Guma i pasta do włosów to alternatywa dla bardziej tradycyjnych żeli. Uzyskiwany za ich pomocą efekt może być różnorodny – znajdziemy zarówno te wywołujące efekt nabłyszczający, jak i matujący.

Nabłyszczacz to produkt rzadziej stosowany. Najczęściej, ma formę sprayu, który rozpylony nad głową dodaje włosom blasku. W przeciwieństwie do niektórych rodzajów pianek czy lakierów, nie obciąża ani nie wysusza włosów.

Spray dodający objętości to kosmetyk o podobnym działaniu jak pianka do włosów. Rozpylany na całej długości włosów, zwiększa ich objętość już od nasady. W składzie sprayów znajdziemy różne dodatki odżywcze, co pozwala na jego częste stosowanie, nawet w przypadku włosów zniszczonych.

Szukając profesjonalnych produktów do stylizacji włosów, warto sprawdzić sklep z kosmetykami Jean Louis David. W asortymencie znajdują się tutaj same starannie wyselekcjonowane marki, których działaniu można zaufać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]