Skuteczne zabiegi chirurgiczne w zakresie opieki stomatologicznej

0
1716

Właściwa higiena jamy ustnej ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Obecnie większość społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, że próchnica może prowadzić do chorób serca oraz nerek. Rozprzestrzeniające się bakterie, które zdążyły namnożyć się w jamie ustnej, wędrując po organizmie mogą m.in. uszkadzać stawy, prowadząc do RZS. Obok skutków zdrowotnych, odpowiednia dbałość o zęby oraz regularne wizyty u stomatologa sprawiają, że możemy cieszyć się pięknym uśmiechem.

Kilka słów o Klinice Ultimed

Łódzka Klinika Ultimed świadczy usługi stomatologiczne, ginekologiczne, endokrynologiczne, diabetologiczne oraz dietetyczne, dzięki czemu jest w stanie objąć opieką osoby, które cierpią na zróżnicowane przypadłości. Jednak podstawę działalności Kliniki stanowi stomatologia, pozwalająca na kompleksową opiekę nad pacjentami, którzy borykają się nawet z bardzo trudnymi dolegliwościami. Obok takich specjalizacji, jak stomatologia zachowawcza oraz estetyczna, endodoncja, protetyka i implantologia, Ultimed zajmuje się chirurgią stomatologiczną.

W czym może pomóc chirurg stomatolog?

W gabinecie chirurgi stomatologicznej jest m.in. dokonywana ekstrakcja zębów. Wszelkie zabiegi są poprzedzone obszernym wywiadem, badaniami oraz wykonaniem zdjęć RTG, przy czym wszytko to odbywa się w jednym miejscu, ponieważ Klinika Ultimed posiada zarówno pracownię RTG, jak i pracownię protetyczną. Usuwanie zębów odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a zabieg kończy zabezpieczenie pozostałego otworu szwem. Wskazaniem do wykonania ekstrakcji jest zaawansowana próchnica, która uniemożliwia inne sposoby leczenia, a także takie wady, jak zęby rosnące poza łukiem lub zęby zatrzymane. Ponadto wyrywanie zębów jest często skutkiem wypadków, w których pacjent doznał złamania podłużnego lub skośnego korzeni zębowych, koron, jak również szczęki. Szczegółowe informacje na temat pracy chirurga stomatologa oraz wskazań i przeciwwskazań do zabiegów można znaleźć na internetowej stronie Kliniki ultimed.com.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]