W okresie zimowym narażeni jesteśmy na wiele urazów i kontuzji

0
1723
W okresie zimowym narażeni jesteśmy na wiele urazów i kontuzji.

Wybierz właściwy wariant polisy zdrowotnej, aby chronić swoje zdrowie

Zimą często chorujemy

Okres zimowy niestety często oznacza dla nas ciągłe przeziębienia. Chorujemy częściej, a nasz układ odpornościowy jest bardziej narażony niż podczas innych pór roku. Wychodzimy z ciepłych pomieszczeń na mróz, nie wietrzymy mieszkań czy nie ubieramy się wystarczająco ciepło. Poza tym drobnoustroje chorobotwórcze czyhają na nas na klamkach, terminalach, bankomatach czy telefonach. Najczęściej zarażamy się poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą, dlatego w zimowe dni musimy dużo uwagi poświęcić naszemu zdrowiu.

Niestety w okresie zimowym często ulegamy także niefortunnym wywrotkom, w wyniku śliskiej, oblodzonej nawierzchni. Do gabinetów lekarskich regularnie zgłaszają się osoby ze zwichniętą kostką, wybitym barkiem czy złamaną ręką w wyniku upadku.  Oznacza to, że potrzebujemy natychmiastowej pomocy lekarza.

Jak możemy chronić nasz organizm w okresie zimowym? Oprócz oczywistych kwestii, jak dostosowany do temperatury ubiór czy dbanie o higienę osobistą istotnym aspektem jest odpowiednia suplementacja oraz regularne badania lekarskie. Niedobór pewnych witamin i minerałów osłabia nasz organizm, przez co częściej chorujemy. Tylko dzięki badaniom jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować stan naszego zdrowia. Jednak tutaj często pojawia się problem, bo okazuje się, że nie mamy ubezpieczenia zdrowotnego albo miesiącami musi oczekiwać na wizytę u lekarza.

Kompleksowa ochrona zdrowotna

Coraz więcej pacjentów rezygnuje z publicznej opieki zdrowotnej. Długie kolejki, wielomiesięczne oczekiwanie na wizytę do okulisty czy ortopedy wpływają na niezadowolenie bardzo dużej części społeczeństwa. Obecnie wiele osób decyduje się na prywatną polisę zdrowotną. Korzyści jest zdecydowanie więcej niż w przypadku korzystania z publicznej opieki. Przede wszystkim, godzinami nie musimy oczekiwać w długich kolejkach do gabinetu lekarskiej, a także zyskujemy dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego i dobrych warunków. Ogromną korzyścią dla pacjenta jest także wybór specjalisty oraz krótki czas oczekiwania na umówioną wizytę. Decydując się na prywatną opiekę zdrowotną, zyskujemy dostęp do licznych przychodnich medycznych, z którymi dana firma ubezpieczeniowa ma podpisaną umowę. W zależności od wariantu pakietu uzyskujemy także dostęp do wielu zabiegów ambulatoryjnych, m.in. okulistycznych, ginekologicznych, ortopedycznych czy urologicznych. Dzięki prywatnej polisie zdrowotnej możemy także wykupić wariant, który będzie obejmował zabiegi pielęgniarskie, szczepienia przeciwko grypie czy rehabilitację po wypadku. Firmy ubezpieczeniowe oferują nam bardzo bogatą ofertę zwłaszcza w nieprzewidzianych i nagłych sytuacjach, w których natychmiastowo potrzebujemy pomocy specjalisty. Kiedy ulegniemy wypadkowi, np. złamiemy nogę przysługujemy nam jedynie bezpłatne leczenie wynikające z podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego. Posiadanie prywatnej polisy zdrowotnej daje nam więcej możliwości o podwyższonym standardzie, na przykład rehabilitację powypadkową oraz możemy otrzymać odszkodowanie. Wszystko zależy od pakietu zdrowotnego, na który się zdecydujemy – ten podstawowy lub bardziej rozbudowany (np. ubezpieczenie zdrowotne SIGNAL IDUNA).

[Głosów:1    Średnia:5/5]