Soczewki polaryzacyjne w okularach – co dają? Czy warto je mieć?

0
1095
Soczewki polaryzacyjne w okularach

Chociaż polaryzacyjne soczewki do okularów są nowinką w świecie rozwiązań optycznych, zdążyły już skutecznie podbić serca kierowców i amatorów aktywności na łonie natury. Okulary z polaryzacją poprawiają jakość i komfort widzenia, redukują oślepiające refleksy spolaryzowanego światła, zapobiegają mrużeniu oczu i chronią nasz wzrok przed promieniowaniem UV. To już wystarczająco duża ilość powodów, by wybrać polaryzacyjne soczewki do okularów. Tymczasem okulary polaryzacyjne mają tych walorów znacznie więcej. W dodatku korzyści płynące z ich stosowania mogą odnieść nie tylko wspomniani kierowcy i miłośnicy zajęć plenerowych, ale każdy, bez wyjątku.

Jak działają okularowe soczewki polaryzacyjne?

Polaryzacyjne soczewki to szkła okularowe wyposażone w dodatkowy filtr polaryzacyjny zdolny blokować światło spolaryzowane, tj. odbite od gładkiej lub mokrej powierzchni. Gdy światło słoneczne odbija się od mokrej nawierzchni, karoserii aut, luster, szyb, tafli wody, lodu czy śniegu, rozprasza się, a promienie biegnące poziomo tworzą charakterystyczne, bardzo nieprzyjemne, oślepiające refleksy, które zaburzają widzenie i wywołują znaczny dyskomfort. Oślepieni mrużymy oczy, przestajemy dobrze i wyraźnie widzieć, nieprawidłowo postrzegamy barwy i kształty, dekoncentrujemy się, a nasze oczy szybciej się męczą. Wysokiej jakości soczewki z filtrem polaryzacyjnym potrafią w pełni ten niepożądany, a czasem wręcz zagrażający bezpieczeństwu, efekt wyeliminować. Taką całkowitą redukcję oślepiających refleksów zapewniają najnowocześniejsze szkła polaryzacyjne zaprojektowane przez specjalistów Seiko – polaryzacyjne soczewki Seiko PolarThin. Soczewki z filtrem polaryzacyjnym od słynącego z precyzji i innowacyjności swoich produktów Seiko to przy okazji najcieńsze soczewki z polaryzacją na świecie. Eleganckie, wygodne w noszeniu, ultralekkie soczewki Seiko PolarThin dodatkowo poprawiają kontrast widzenia i percepcję kolorów oraz gwarantują kompleksową ochronę przed promieniami UV. Soczewki polaryzacyjne Seiko mogą być stosowane przez każdego, bez względu na wiek czy profesję, a dzięki temu, że występują w trzech bardzo naturalnych kolorach, nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą nimi udoskonalić swoje okulary.

Polaryzacyjne soczewki do okularów – czy warto je wybrać?

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję wypróbować okulary polaryzacyjne, nie ma wątpliwości, że warte są polecenia. Polaryzacyjne soczewki w okularach oferują ochronę przed słońcem na poziomie niedostępnym klasycznym okularom przeciwsłonecznym. Okulary polaryzacyjne zapobiegają efektowi olśnienia i pozwalają nawet w pełnym słońcu, np. na plaży precyzyjnie dostrzegać szczegóły otoczenia i naturalne kolory. Nic dziwnego, że po polaryzacyjne soczewki okularowe tak chętnie sięgają kierowcy, wielbiciele narciarstwa, żeglarstwa, alpiniści, wędkarze, miłośnicy plażowania czy surfingu. Szkła polaryzacyjne pozwalają nie tylko lepiej i bardziej komfortowo widzieć, ale przede wszystkim poczuć się pewniej na drodze czy na stoku. Soczewki polaryzacyjne, wbrew obiegowym opiniom, wcale nie są przeznaczone jedynie do jazdy samochodem czy uprawiania sportu w plenerze. Doskonała jakość widzenia, precyzyjniejsze postrzeganie kształtów i naturalnych kolorów oraz większy kontrast to udogodnienia, których nie sposób przecenić, bez względu na to, czy chodzi o urlop w Alpach, dojazdy samochodem do pracy czy po prostu spacery w okolicy zamieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]