Sól morska do nosa – działanie

0
2098

Infekcje górnych dróg oddechowych, w tym katar możemy wyleczyć również z wykorzystaniem naturalnych preparatów – bardzo dobre efekty możemy uzyskać dzięki soli morskiej.

Zatkany nos w wyniku przeziębienia, grypy czy alergii może być bardzo uciążliwą dolegliwością. Na szczęście, możemy obecnie skorzystać z różnych preparatów pozwalających na uzyskanie szybkiej ulgi – nie musimy jednak wcale wybierać środków bazujących na syntetycznych związkach. Tutaj z pomocą przychodzi nam natura.

Jednym z najlepszych preparatów na katar, uczucie zapchania, czy obrzęki, jest sól morska do nosa, którą można zakupić obecnie w formie wygodnego sprayu albo kropli.

Dlaczego sól morska do nosa jest tak skuteczna?

Zacznijmy od tego, co dokładnie znajduje się w roztworze soli morskiej. Oprócz chlorku sodu, czyli soli, która nadaje morskiej wodzie charakterystyczny smak, znajduje się w niej także wiele innych pierwiastków, między innymi magnez, wapń czy jod, które działają dobroczynnie na śluzówkę nosa i pomagają w pozbyciu się nieprzyjemnych objawów.

Sól morska w roztworze ma jednocześnie właściwości nawilżające oraz oczyszczające. Pozwala na skuteczne oczyszczenie nosa z drobnoustrojów, także tych wywołujących przeziębienia i grypy, a także zanieczyszczeń, na przykład kurzu i alergenów. Ponadto również pozwala na łatwiejsze oddychanie, ponieważ pozwala na szybsze usunięcie z nosa nadmiaru wydzieliny.

Dochodzi wtedy także do zmniejszenia stanów zapalnych i obrzęków, nabłonek w nosie jest prawidłowo nawilżony i ukrwiony, dlatego lepiej broni się przed czynnikami zewnętrznymi.

Dzięki temu stosowanie preparatów na bazie soli morskiej pozwala na szybszy powrót do zdrowia u osób, które mają infekcje wirusowe czy alergie, które objawiają się nieżytem nosa.

Sól morska – dla dzieci i dla dorosłych

Warto przy tym wskazać, że sól morska do nosa może być stosowana zarówno u dzieci, jak u osób dorosłych. To całkowicie naturalny i bezpieczny środek, który nie powoduje skutków ubocznych, dlatego może być używany już od pierwszego dnia życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]