Zdrowie ludzkie to jeden z najważniejszych aspektów życiowych. Niestety dla wielu osób nawet niewielkie problemy mogą stworzyć lawinę zaburzeń i dolegliwości. Znane i rozpowszechniające się choroby wymagają stałej kontroli, a działania profilaktyczne mogą skutecznie zminimalizować ryzyko rozwoju schorzenia. W jaki sposób dbać o zdrowie? Jakie narzędzia wspomagają walkę z chorobą?
Kontrola parametrów życiowych
Kontrola stanu zdrowia to bardzo ważne zadanie. Czynności profilaktyczne powinny być wykonywane w każdym wieku, a osoby o zwiększonym ryzyku – długo i ciężko pracujące, przemęczone, ze złym trybem życia, starsze, itp., ze specjalną szczególnością i regularnością powinny wykonywać szereg medycznych działań. Do najbardziej powszechnych pomiarów zalicza się kontrolę ciśnienia tętniczego krwi oraz pomiar temperatury ciała. Często to właśnie te dwa wskaźniki mogą mówić o rozwijającej się chorobie czy stanie zapalnym. Dlatego też, każdy człowiek powinien posiadać w domu podstawowe urządzenia medyczne, którymi są m.in.:
- ciśnieniomierz,
- termometr,
- inhalator,
- glukometr,
- pulsoksymetr, itp.
Tlenoterapia w domu pod nadzorem lekarza
Wysokie ciśnienie krwi oraz podwyższona temperatura mogą być oznaką nieprawidłowych procesów toczących się w organizmie. Zaniedbanie tego rodzaju problemu może prowadzić do wielu nieprzyjemnych i zagrażających życiu chorób, takich jak: udary, miażdżyce, zaburzenia układu krwionośnego czy oddechowego.
Incydenty te mogą również wskazywać na rozwój choroby płuc lub zaburzeń ściśle związanych z układem oddechowym. Czy i w jaki sposób możliwe jest zapobieganie i leczenie chorób wywołujących trudności pobierania powietrza? Które narzędzi wspomagają pracę płuc?
Tlenoterapia to jedno z rozwiązań, które przynosi ulgę, jak również niekiedy ratuje życie pacjenta. Proces podawania tlenu ułatwia funkcjonowanie, jak również daje możliwość odżywiania i natlenowania wszystkich tkanek ciała człowieka. Sprzęt podający czysty tlen i wspomagający wszelkie procesy życiowe to przede wszystkim:
– bezpieczny koncentrator tlenu ze sklepu internetowego tlenwdomu.pl,
– respirator,
– CPAP,
– i inne.
Stosowanie koncentratora tlenu, choć możliwe do wykorzystania w warunkach domowych, powinno być ściśle kontrolowane przez specjalistę. To właśnie lekarz powinien ustawić przepływ tlenu – podawany w litrach, jak również dobrać czas przyjmowania tlenu. Zbyt długie oddychanie przy pomocy urządzenia, jak również nieodpowiednia dawka gazu może spowodować niekorzystne skutki uboczne i doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Koncentratory tlenu, respiratory czy inne sprzęty przeznaczone do leczenie schorzeń płucnych najczęściej, stosowane są w chorobach takich jak:
- astma,
- POChP,
- zwłóknienie płuc,
- nowotwór płuc,
- dysplazja oskrzelowo – płucna,
- ówcześnie wirus – Covid – 19,
- mukowiscydoza i wiele innych.