Wyciskarka dwuślimakowa – urządzenie do zadań specjalnych

0
1152
Wyciskarka dwuślimakowa

Osoby, które decydują się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej stają przed poważnym wyborem. Na w rynku dostępne są wyciskarki jedno oraz dwuślimakowe. Wyciskarka dwuślimakowa  jednak jest idealnym rozwiązaniem dla bardziej zaawansowanych użytkowników lub takich, którzy mają dużo większe wymagania wobec tego typu sprzętów.

Dlaczego warto kupić wyciskarkę dwuślimakową?

Co takiego ma wyciskarka dwuślimakowa?

Wyciskarki wolnoobrotowe same w sobie są bardzo dobrymi i przydatnymi urządzeniami. Wyciskarka dwuślimakowa charakteryzuje się głównie tym, że posiada dwa wałki. Sprawia to, że dużo lepiej rozdrabnia warzywa i owoce, ale również świetnie radzi sobie z liśćmi i ziołami. Mimo zastosowania dwóch wałków podobnie jak jednoślimakowa nie podgrzewa zrobionego soku. Dużo lepiej radzi sobie z przecierami i musami. Na rynku można spotkać nawet modele, które są na tyle zaawansowane, że nadają się nawet do robienia makaronu, co czyni z nich urządzenia wieloczynnościowe. Ze względu na dwa wałki wyciskarki dwuślimakowe mają umiejscowienie poziome, tym samym zajmują więcej miejsca, jednak są bardziej wydajne.

Dla kogo wyciskarka dwuślimakowa?

Wyciskarka dwuślimakowa jest z pewnością urządzeniem zaawansowanym, polecanym doświadczonym użytkownikom. Konieczna będzie również duża kuchnia, gdyż nie są to małe urządzenia. Wyciskarki dwuślimakowe polecane są osobom, które stosują terapię Doktora Gersona lub takim, które oczekują, że urządzenie wyciśnie wszystko absolutnie do ostatniej kropli. Z pewnością docenią ją również amatorzy zielonych napojów, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie z liśćmi. Jest bardzo wydajna, w przypadku tego urządzenia nie ma mowy o utracie lub marnotrawstwie.

Minusy wyciskarek dwuślimakowych

Oczywiście, jak każde urządzenie również wyciskarka dwuślimakowa ma swoje pewne wady, o których trzeba pamiętać. Przede wszystkim tego typu wyciskarki nie radzą sobie dobrze z bardzo miękkimi owocami, czy warzywami. Wymagają one również dokładnego, czasochłonnego czyszczenia ze względu na dużą ilość części i zakamarków. Jeżeli chodzi o miękkie owoce, czy warzywa wyciskarka dwuślimakowa  poradzi sobie z nimi, jednak będzie to bardzo długo trwało i będzie wiązać się z niewygodnym, trudnym czyszczeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]